Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Barcoleta si folin gjakovart

Barcoleta si folin gjakovart

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:12

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Vaznja

Mam, a pet kujtohet ajo vaznja qe bajshe dert mes pe thehet?
Po, pi di.
Pi tashit s’ki nevoj’ me bajt mo dert..

Shiko profilin e anëtarit

2Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:13

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Sevdija me djalin

Ni djal i vogel pe ngan nëpër shpi t’mallnnave edhe pi sheh nonen e vet, edhe pi thirr:
Sevdije, oj Sevdijeeee!
Sevdija: S’ki nevoj me m’thirr Sevdije kur m’ki non!
Djali: E di po qkjo shpi e mallnave koka plot nona...

Shiko profilin e anëtarit

3Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:15

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Motra budallic

Qysh pe munesh mi thon motres ma t’madhe budallic, pi thot njona djalit t’vet. Shko thuj m’fal, apet s’pi dahet kjo djalit.
Shkon ky djali edhe I thot motres: Motër m’vjen keq qe je budallic...

Shiko profilin e anëtarit

4Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:16

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kush pe ja nis i pari?

Ni qik 10 vjeqe shkon te nona edhe e vet: A muna me pjell fmi en ket mosh a?
Natyrisht qe jo, i thot nona.
Urraa! pisket qika edhe del tu ngajt mu taku me nja tre shok ma t’mdhaj se ajo edhe ju thot: Kush pe ja nis i pari.

Shiko profilin e anëtarit

5Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:17

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Dëshira

Pi thot shoki shokit: Me bo met ra mu taku me naj magjistar qfar deshire i kishe lyp me ta plotsu.
I kisha thon me ma fal shkopin magjik, ja kthen shoki.

Shiko profilin e anëtarit

6Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:18

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Provimi

A e dha provimin?
Jo, rash.
S’pe t’ves a ra po a e dha provimin.

Shiko profilin e anëtarit

7Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:18

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Pushka ilire

Sa kushton qikjo pushk e vjeter? Vet ni turist en ni shitore antike t’Shipnis.
30 milion lek! Pi thot shitsi.
Fort shtrejt e paske bre! Turisti.
Shka pe menon ti, kjo pushk osht e kohes Pirros! Pi thot shitsi.
Allahile, ku ka pas pushk athere?
Po bash për qata osht e shtrejt.

Shiko profilin e anëtarit

8Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:19

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Pllumat

Pe folin dy plluma en tela te rrymes:
Besom qe nuk jom i martun! Pi thot pllumi mashkell pllumejkes.
E shka osht ajo unaz?
Iiiii, ket unaz en kom e kom pi qe e bajsha posten.

Shiko profilin e anëtarit

9Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:27

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Dieta

Shkon ni skelet en ameltore edhe porosit ni torte.
Kamarieri e vet: A me shllag a pa shllag?
Normal qe pa shllag! A nuk pi sheh se jom tu majt diet a? I thot skeleti.

Shiko profilin e anëtarit

10Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:27

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Porosia

Shkon ni skelet en kafe edhe porosit ni birr edhe ni trrulleks.
Po trrulleksi shka pet vyn? E vet kamarieri.
Për mi fshi podin! I thot skeleti.

Shiko profilin e anëtarit

11Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:28

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Taksi

Ni skelet qysh osht tu hec nëpër qytet e sheh kerrin e t’deknive edhe ja nis me piskat:
TAKSI! Për sa pem qon deri n’shpi?

Shiko profilin e anëtarit

12Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:29

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Dhomt

Shkojin ni qift pleq en restoran edhe plaki porosit biftek e plaka sup.
Mas ja i gjys ore edhe ni her porosisin, plaki sup e plaka biftek.
Po pse nuk I porositet en fillim dy supa e tash ju kisha pru biftekat? Pe ju thot kamarieri!
Problemi osht qe i perdorim ni par dhom! I përgjigjen pleqt.

Shiko profilin e anëtarit

13Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:30

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Dashnia e vllaznive

Dy vllazen pe rrijin bashk kur vllavi vogel ja nis mu anku:
Aaa, nuk shtyhet jeta kshtu, spe kom nafakë....
Vllavi i madh: Ti e din qe jeten e jap për ty, mi pas dy kerre njonin ta jap ty, mi pas dy shpija njonen ta lo ty.
Vllavi i vogel: A mes e ki ni cigare?
Vllavi i madh: Viq dy t’funit em kan met e duhna mi rujt për veti.

Shiko profilin e anëtarit

14Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:31

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Shanca e Bjondines

En ni kfiz special për Bjondina kur ti vjen rradha njones per mu përgjigj en pytjen sa bojin 3 herë 4 Bjondina thot: 7
Gabim!!! I thot spikeri.
Edhe ni shans, edhe ni shans! - Ja nisin me piskat Bjondinat qera.
Mir, sa bojin 2 herë 4?
Bjondina pi thot: 6
Perseri Gabim! - Thot Spikeri
Apet bjondinat qera: Edhe ni shans, edhe ni shans!
Mir, sa bojin 3 herë 3!
9 përgjigjet Bjondina.
Edhe ni shans edhe ni shans - Ja nisin apet Bjondinat tjera.

Shiko profilin e anëtarit

15Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:32

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Shanca e Bjondines

En ni kfiz special për Bjondina kur ti vjen rradha njones per mu përgjigj en pytjen sa bojin 3 herë 4 Bjondina thot: 7
Gabim!!! I thot spikeri.
Edhe ni shans, edhe ni shans! - Ja nisin me piskat Bjondinat qera.
Mir, sa bojin 2 herë 4?
Bjondina pi thot: 6
Perseri Gabim! - Thot Spikeri
Apet bjondinat qera: Edhe ni shans, edhe ni shans!
Mir, sa bojin 3 herë 3!
9 përgjigjet Bjondina.
Edhe ni shans edhe ni shans - Ja nisin apet Bjondinat tjera.

Shiko profilin e anëtarit

16Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:33

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Sistemi i Frymëmarrjes

Shkon nji bjondinte doktorri me vokmena n’vesh.
Heki ato sene pi veshve! I thot Doktorri.
Bjondina: Jo, se nuk muj me jetu pa to.
Bohet nervoz doktorri edhe ja hek me zor e bjondina ja nis mes me marr frym.
Kur ti vnon vokmenat en vesh Doktorri e Nin ni zo: merr frym, lsho frymen, merr frym, lsho frymen, merr frym, lsho frymen...

Shiko profilin e anëtarit

17Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:34

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Sahati

Mixh, a mes di sa osht sahati? Pi vet ni fmi plakin.
Po, e di! I thot plaki.

Shiko profilin e anëtarit

18Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:35

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Hona

Do fmi pe shtyhen me fjel se qfar ngjyre ka hona.
Jo e sarit, jo e portkallt...
E shohin tu kalu ni pijanec edhe e vesin: T’i niri, qfar ngjyre ka hona?
A e para a e dyta? Ju thot pijaneci.

Shiko profilin e anëtarit

19Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:35

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Hona

Do fmi pe shtyhen me fjel se qfar ngjyre ka hona.
Jo e sarit, jo e portkallt...
E shohin tu kalu ni pijanec edhe e vesin: T’i niri, qfar ngjyre ka hona?
A e para a e dyta? Ju thot pijaneci.

Shiko profilin e anëtarit

20Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:37

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Truni

Njoni pe don mi ndru trunin e vet edhe shkon en spital. Do kirurg i thojin: Viq dy lloje na kan met, tru t’shahistit edhe t’politikanit. I pari bon 500 euro e i dyti 50 euro.
Cili osht ma i ri?
I politikanit osht i paperdoren hiq.

Shiko profilin e anëtarit

21Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:37

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Senet e hupne

Mirdita! A mani sene t’hupne.
Jo, viq t’gjetne

Shiko profilin e anëtarit

22Normal Re: Barcoleta si folin gjakovart prej Tue Jul 14 2009, 13:38

Shqipe

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Gruja me grip

Shka ki qe ji ra mazun? Pi vet njoni shokin e vet.
Em ka dek gruja! Pi thot ky tipi.
Pi shkafit.
Pi Gripit!
Pi gripit? Le mer mes baj dert se I kalon.

Shiko profilin e anëtarit

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi