Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Diskutime Shoqėrore » Jyoti, 15-vjeēarja 30 cm e gjatė, mė e shkurtra e botės

Jyoti, 15-vjeēarja 30 cm e gjatė, mė e shkurtra e botės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Henea


Antar/e
Antar/e
Ėshtė 15 vjeēe dhe ka ėndrrat qė ka ēdo 15-vjeēare. Por, edhe pse ėndrrat e saj janė tė mėdha, aq sa ato tė bashkėmoshatarėve tė saj, ajo ėshtė shumė mė e vogėl se ato: ... 

...Jyoti Amge ėshtė vetėm 30 cm e gjatė, jeton nė Indi dhe ėshtė vajza mė e shkurtėr nė botė. Mjekėt thonė se ajo ėshtė e prekur nga nanizmi, dhe pse nė njė formė ndryshe dhe shumė mė tė theksuar, tė cilėn nuk kanė arritur kurrė ta shpjegojnė.

"Kur isha 3 vjeēe vura re se isha ndryshe nga fėmijėt e tjerė, - ka thėnė "e vogla" Jyoti pėr "Daily Mail",- shihja qė tė gjithė rriteshin, ndėrsa unė mbetesha e njėjtė".

Jyoti vesh miniuniformėn e saj, miniēantėn e saj dhe duket si njė kukull pranė shoqeve qė ka. "Jam krenare pėr atė ēka jam. Mė pėlqen tė kem pėrkujdesjen e shoqeve tė mia, dhe nuk kam frikė nga fakti qė jam kaq e vogėl", - ka thėnė pėrsėri 15-vjeēarja pėr tabloidin anglez.
"Jam e sigurt qė ka shumė njerėz nė botė qė janė tė vegjėl si unė. Unė jam njėlloj si gjithė tė tjerėt: ha si njė vajzė normale, ėndėrroj si njė vajzė normale. Nuk ndihem aspak ndryshe". Jyoti ėndėrron tė bėhet aktore, pavarėsisht gjatėsisė sė saj dhe ka pasion veshjet dhe trukimin, ashtu si gjithė vajzat e moshės sė saj.

Ka qenė pjesėmarrėse nė njė video tė kėngėtares indiane, Mika Singh, dhe sė shpejti do tė shkojė nė televizion, nė njė stacion kombėtar anglez, "Channel 4", nė njė dokumentar nga seritė "BodyShock".

Shiko profilin e anėtarit

Henea


Antar/e
Antar/e
Kjo eshte fatkeqesi, por ajo qe me terhoqi vemendjen ne foto eshte qe kjo vajze buzeqesh. Ndoshta eshte e vogel vetem per syrin e njerezve..........

Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi