Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Diskutime Shoqėrore » Djaloshi sheh nė terr

Djaloshi sheh nė terr

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Djaloshi sheh nė terr prej Wed Jul 15 2009, 02:53

Henea


Antar/e
Antar/e
Nong Youhui, njė djalosh nga Kina, dallon nga bashkėmoshatarėt e tij pėr njė gjė. Ka sy jashtėzakonisht tė kaltėr dhe sikur macet mund tė sheh nė terrin mė tė zi. I ka impresionuar edhe doktorėt pasi qė babai i tij e ka dėrguar nė testim sepse ka qenė i merakosur pėr shkak tė syve tė tij.

“Kemi qenė edhe mė herėt nė spital, por na kanė thėnė se sytė nuk do t’i shndrisin dhe do t’i bėhen tė zi sikur shumicės sė kinezėve. Megjithatė, kjo nuk ndodhi prandaj kam kėrkuar edhe njė mendim tjetėr”, ka thėnė babai i djaloshit..

Ai e ka dėrguar djaloshin nė spitalin e qytetit Dahua, nė jug tė Kinės. Atje kanė bėrė teste nė tė me tė cilat janė ēuditur edhe mjekėt. Nė fakt, nė njė dhomė tėrėsisht tė errėt djaloshi ka lexuar pa fije problemi sikur tė gjithė njerėzit nė botėn normale.

Ekspertėt vlerėsojnė se ai ka lindur me njė gjendje tė rrallė e cila quhet leukoderma. Pėr shkak tė pigmentit tė zvogėluar sytė e tij janė jashtėzakonisht tė ndjeshėm nė ndriēim, prandaj mund tė sheh edhe nė terr.

Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi