Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Si te shkarkoni VideoKlipe nga iTunes:

Si te shkarkoni VideoKlipe nga iTunes:

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Si te shkarkoni VideoKlipe nga iTunes: prej Sun Mar 11 2007, 11:11

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Pra egziston mundesia te shkarkoni video klipe nga iTunes dhe nuk eshte aspak e veshtire. Ne radhe te pare duhet te keni nje program iTunes te cilin mund ta merni duke klikuar te ky link: http://www.apple.com/itunes/download/

Pasi t'ju hapet faqja Klikoni te butoni Download iTune For Free dhe shpetojen programin ne kompjuter qe ta keni. Programi eshte shume i bukur dhe e ben shume te kollajshme dhe gjendjen e kengeve qe keni ne komjuter. Pasi te keni mare programin instalojnei dhe hapeni. Nga ana e majte po te shikoni me kujdes do gjeni nje vend qe thot Music Store

Shkoni atje dhe kur te hapet faqja serisht nga e majta do gjeni Music Vidos Klikoni atje dhe nje faqe e re me klipe te ndryshme do hapet. Ne fund te kesaj faqeje mund te ndryshoni dhe faqen qe te shikoni klipe te tjera. Zgjidhni klipin qe deshironi te shkarkoni duke klikuar ne te. Menjeher pasi klikoni atje do ju hapet nje dritare qe ju thot deshironi klipin e madh apo te vogel dhe kjo eshte per arsyen e shpejtesise se internetit. Pra nqs ju doni nje klip me kulatiet te madh duhet te zgjidhni te madhin dhe nqs nuk ju intereson shume kjo gje por thjesht doni klipin mund te zgjidhni ate me kulalitet te vogel. Kujdes: Mos klikoni me butonin e majte te Mousit se klipi do hapet. Qellimi eshte qe ju ta shkarkoni ate dhe kjo gje nuk behet normalisht por disi ndryshe Pra klikoni te germat atje ku thot Large ose Small por me butonin e djathte te mousit dhe zgjidhni opsionin e vetem qe eshte atje qe thot Copy iTunes Music Store URL pasi keni bere kete shkoni te kjo adrese:

http://uneasynetwork.com/assets/itunes/itunes.php

Nje faqe intereti do hapet dhe atje ku ndodhet nje shirit i bardhe nuk do shume mendje duhet te beni Paste linkun qe keni kopjuar. Ka shume menyra por me e lehta klikoni te ai shiriti i bardhe me butonin e djathte te mousit dhe zgjidhni paste. Klikoni ne butonin Submit qe ndodhet ne te djathten e ketij shirit te bardhe. Me nje her nje link i ri blu do dali me poshte: Klikoni me butonin e djathte te Mousit serisht te linku i ri pra ai me ngjyre blu dhe zgjidhni Save Target As...

Shpetojeni ne nje vend ne kopmjuter dhe prisni sa te zbresi.

Provojeni dy tre here dhe me pas do ta beni me sy mbyllur

Filloni koleksionin tani se une ju futa punes


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi