Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Diskutime Shoqėrore » Dashuri dhe krim!

Dashuri dhe krim!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Dashuri dhe krim! prej Wed Jul 15 2009, 03:03

Henea


Antar/e
Antar/e
Njė punėtor gjerman i bankės, i dashuruar ‘deri nė vesh’ nė kolegen e tij, ka vendosur ta impresionojė nė mėnyrė qė ajo t’ia kthejė ndjenjat, prandaj e ka rrėmbyer, plaēkitur dhe nė fund e ka shpėtuar, mirėpo jo edhe me aq sukses.
Bankari i dashuruar supozohet se e ka organizuar kidnapimin e koleges sė tij tė punės nė mėnyrė qė ta shpėtojė, me shpresė se pas kėtij akti “heroik” ajo do tė dashurohet nė tė.

Tom Müller nga Eisingen ėshtė dashur marrėzisht nė kolegen e tij 30-vjeēare, mirėpo ka menduar se nuk asnjė shans.

Policia ka zbuluar se pėr kėtė 36-vjeēari nė pikė tė natės ka hyrė me forcė nė banesėn e Tanja Schulz dhe i ka thėnė asaj se ėshtė njeriu kryesor i njė bande tė pamėshirshme tė rrėmbyesve. Ka bartur maskė dhe ka folur anglisht pėr tė fshehur identitetin e tij.

Mueller supozohet se e ka e ka lidhur dhe i ka vendosur njė thes nė kokė, derisa ai pėr katėr orė rresht ka hallakatur banesėn.

Atėherė ka bėrė nė zile, ka hequr maskėn dhe ka vrapuar pėr tė shpėtuar tė dashurėn e tij, sepse ‘e kishin thirrur nga banda dhe e kishin kėrcėnuar’.

Mirėpo policia ēantėn e tė rrėmbyerės Tanja, tė cilėn gjoja e ka vjedhur banda, e ka gjetur nė xhepin e tij.

Tani ky "Romeo" duhet tė pėrballet me akuzat pėr plaēkitje dhe vjedhje.

Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi