Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Kėngetaret & Muzika Shqiptare » Tekste kengesh Gjakovare

Tekste kengesh Gjakovare

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Tekste kengesh Gjakovare prej Wed Aug 19 2009, 06:46

Zuna Nė Kajkė, Rashė Nė Det

O zuna nė kajkė e o rashė nė det
O erdh nji shiptar e n’a gjet-e.
Shyqyr bona e gėzova
Gjeē’ jaranat n’breg t’Uzdrumit!
Ku kam ndoj mik o le t’mė kjaj!
Le t’mė kjajė me lot si lumi!
E ikėn shokt’ dhe mė lan-e
E mė lan o n’breg t’Uzdrumit!
O n’breg t’Uzdrumit deri n’takatė
Ēadrat ngrehun bajrak, bajrak.
Ferman po vjen prej Bagdati
Vaj more shokė se ē’bohet halli?!
Ika, ika rashė nė det-e
More me gjemi tė Ulqinakut.
E shyqyr bona pėr selamet
Selam Gonxhes sė zamakut!
web:www.teksteshqip.com
[i]

Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi