Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Kinematografia Dhe TV » Miss Kosova, fiton vendin e tretė te Miss Univers

Miss Kosova, fiton vendin e tretė te Miss Univers

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin

Bukuroshja nga Kosova, Marigona Dragusha, ka pėrfaqėsuar denjėsisht shtetin e saj tė ri nė kompeticionin mė tė madh tė bukurisė nė botė, “Miss Universe” tė zhvilluar nė Bahame. Dragusha doli e treta duke qenė konkurrentja mė e fortė pėr fituesen, Miss Venezuelėn, nė garėn pėr mė tė bukurėn e universit.

Miss Venezuela, Stefania Fernandez, ka dalė fituese pėr titullin e mė tė bukurės nė edicion tė 58-tė tė Miss Universe, qė u mbajt tė dielėn mbrėma nė Atlantis, Paradise Island nė Bahame. Pėr herė tė dytė radhazi nė shumė vite, Venezuela fitoi titullin Miss Universe. Vitin e kaluar fituese ishte bukuroshja tjetėr nga Venezuela, Dayana Mendoza dhe kjo ėshtė hera e parė nė historinė qė njė vend fiton dy herė radhazi kėtė garė. Nė vend tė dytė doli Ada de la Kruz e Republikės Dominikane dhe e treta Marigona Dragusha nga Kosova.
Nė konkursin e bukurisė morėn pjesė mbi 80 vende dhe Venezuela u bė fituesja e 58-tė e kėtij titulli prestigjioz botėror. Kjo garė organizohet nga miliarderi amerikan Donald Trump. /kohapress/


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi