Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Formatizimi i Windows 7 Tregim me Imazhe

Formatizimi i Windows 7 Tregim me Imazhe

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Formatizimi i Windows 7 Tregim me Imazhe prej Sat Sep 19 2009, 08:33

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Formatizimi i Windows 7

Shpjegimi i dhene ne gjuhen shqipe per formatizimin dhe instalimin e Wndows 7Hapi i pare


Mbasi te keni diskun e formatimit gati futeni ne DVD-R ose DVD-RW dhe i ben restart kompjuterit dhe ne shumicen e rsteve nuk ju duhet te futeni ne BIOS sepse kompjuteri ben boot automatikisht nga DVD. Si fillim do te shihni keto figura qe tregojne se po fillon proēesi:Ndersa ne kete figure do te zgjidhni gjuhen e instalimit ore dhe gjuhen e tastieres:Dhe mbasi te keni zgjedhur gjuhet do te ju shfaqet kjo pamje dhe do te klikoni Instal nowPastaj prisni pak:Tani do te ju shfaqet kjo pamje dhe do te klikoni ne kutine I accept the license terms dhe me pas NextTani zgjidhni se ēfare istalimi doni te beni po te zgjidhni Upgrade do te thote qe te permirsoni versionin tuaj te windowsit kjo behet te windows 7 dhe Windows Vista ju duhet te zgjidhni Custom(advanced) per te bere nje instalim te paster te winowsitDo te ju shfaqt kjo pamje dhe klikoni te Drive options:Tani klikoni Format dhe next per te formatuar dhe per te instaluar windowsin ose klikoni delete te te gjitha pjeset dhe me pas new per te bere nje te vetme ose vetem new per te bere nje pjese te re.

Tani zgjidhni vendin ku ju doni te instaloni sistemin dhe klikoni okTani do te filloje instalimi dhe prisni 15-30 minuta ne varesi te shpejtesise se kompjuterit tuaj:HAPI 2


Instalimi ka filluar dhe prisni sa te mbaroje:


Tani kompjuteri do te restartohet:Ndersa tani do te hapet si ne figurat me poshte:

Tani mbaron instalimi:Dhe pastaj do te hapet:Edituar pėr herė tė fundit nga Tini nė Sat Sep 19 2009, 08:36, edituar 1 herė gjithsej


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

2Normal Re: Formatizimi i Windows 7 Tregim me Imazhe prej Sat Sep 19 2009, 08:35

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Tani eshte pjesa ku do te vendosim emrin oren gjuhen daten e te tjera...

Si fillim vendosim emrin perdoruesit dhe emrin e kompjuerit:Pastaj futni passwordinTani futni serialin:Zgjidhni opsionin e pare per te ndezur rinovimin:Vendosni oren daten dhe vendndodhjen:Zgjidhni Public Location per me shume lehtesi:Prisni sa te hapet:Dhe tani mireseerdhet keni perfunduar formatimin dhe instalimin me eshte kryer me sukses:ketu keni edhe Videon se si behet Formatizimi i Windows 7 ..


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi