Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » LG paraqet karikuesin wireless mė tė vogėl nė botė

LG paraqet karikuesin wireless mė tė vogėl nė botė

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
BARCELONĖ –LG Electronics paraqiti sot karikuesin mė tė vogėl nė botė pa tel (wireless) nė Kongresin Botėror tė Celularėve nė Barcelonė. Me vetėm 6.9 cm diametėr, karikuesi WCP-300 ėshtė dizenjuar duke patur parasysh lėvizshmėrinė.

Pavarėsisht pėrmasave tė vogla, zona e karikimit ėshtė 1.7 herė mė e gjerė se brezi i mėparshėm i karikuesve wireless tė LG-sė. Modeli i ri ėshtė i pėrputhshėm me njė karikues standard 5-pin mikro-USB, qė siguron nivelin mė tė lartė tė performancės dhe leverdisė sė konsumatorit.

WCP-300 pėrdor teknologjinė e induktimit elektromagnetik dhe fuqia e saj induktive (Qi) ėshtė e certifikuar nga Wireless Power Consortium. Induksioni elektromagnetik prodhon njė fushė manjetike qė nė kthim gjeneron njė rrymė elektrikė pėr tė ngarkuar bateritė nė pajisjet qė janė tė vendosura nė sipėrfaqen e karikimit. Certifikimi siguron qė ĖCP-300 pėrputhet me tė gjithė smartfonėt qė suportojnė standardin Qi.
“Karikimi wireless ėshtė „kupa e shenjtė” e pėrdorimit tė smartfonėve,” tha Dr. Jong-seok Park, President dhe Drejtor Ekzekutiv i kompanisė LG Electronics Komunikimet e Lėvizshme. “Me ĖCP-300, LG ishte nė gjendje qė tė siguronte edhe lėvizshmėrinė me aftėsi karikuese tė klasit tė lartė nė njė pajisje qė nuk e kalon pėrmasat e njė mbėshtetesje tipike pėr pijet.”

Nė tregun amerikan, si LG Spectrum 2, edhe Nexus 4 kanė suport tė instaluar pėr karikim pa tel, pa qenė nevoja qė tė blihen mbulesa tė posaēme. LG beson se suporti i instaluar pėr smartfonėt e ardhshėm do tė jetė zhvillimi mė kritik qė do tė ēojė para standardizimin e karikimit wireless nė industri.

LG ėshtė e angazhuar qė tė ofrojė konsumatorėve njė pėrvojė mė tė mirė telefonie duke futur smartfonė me teknologjitė mė tė fundit wirless nė tregun global.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi