Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Phone Box & SMS » SIM-KARTELA WHATSIM LEJON ĒASJEN NĖ WHATSAPP NĖ ĒDO VEND

SIM-KARTELA WHATSIM LEJON ĒASJEN NĖ WHATSAPP NĖ ĒDO VEND

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin

Falė aplikacioneve pėr dėrgime tė mesazheve tė ēastit, si WhatsApp, ne kemi mundėsi tė bisedojmė falas me miqtė tanė ose familjen nga shtete tė ndryshme tė botės.


Mė parė, nėse duhej tė dėrgonim njė mesazh tekst tek miqtė qė jetonin nė vende tė ndryshme tė botės, ne duhet tė mbushnim kartėn e telefonit me lekė, por me aplikacione si WhatsApp tani ėshtė bėrė mė e lehtė komunikimi me tė tjerėt.


Por nėse ju duhet tė udhėtoni diku dhe nuk ka lidhje interneti? Shėrbimi me kontratė ėshtė njė mundėsi, por qė ju kushton shtrenjtė, ju mund tė pėrpiqeni gjithashtu tė gjeni Wi-Fi falas, ose do t’ju duhet tė blini njė kartė lokale SIM. Gjithsesi, nėse nuk doni tė shpenzoni para duke blerė karta sa herė shkoni nė njė shtet tė huaj, ju mund t’ju interesojė karta SIM.
WhatSim, siē mund ta shihni nė imazhin e mėsipėrm, ėshtė njė kartė SIM qė ju jep mundėsi pėrdoruesve ta pėrdorin WhatsApp-in nė ēdo vend tė botės, edhe nėse nuk kanė internet. Karta do tė lejojė pėrdoruesit tė dėrgojnė dhe marrin mesazhe nėpėrmjet aplikacionit WhatsApp.
Karta SIM do tė jetė nė dispozicion nė 150 shtete dhe do tė kushtojė vetėm 10 euro nė vit. Me kėtė ēmim, ju do tė keni mundėsi vetėm tė dėrgoni dhe merrni mesazhe, tė shpėrndani kontaktet dhe tė tregoni vendndodhjen. Nėse doni tė dėrgoni video, ju duhet tė paguani njė kosto ekstra, nė varėsi tė vendit ku ndodheni. Nėse doni njė kartė tė tillė, mund tė klikoni nė faqen ueb tė WhatSim pėr tė bėrė porosinė. /krokodili.al/ 


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi