Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Msn,Yahoo mIRC etj... » Yahoo! Messenger do tė ketė aftėsi VoIP

Yahoo! Messenger do tė ketė aftėsi VoIP

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Yahoo! Messenger do tė ketė aftėsi VoIP prej Thu Mar 15 2007, 12:49

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin


Yahoo! Messenger do tė ketė aftėsi VoIP


Yahoo! lajmėroi se versioni i ardhshėm i Yahoo! Messenger do tė ketė aftėsi pėr komunikim me zė. YIM do tė posedon aftėsi pėr telefoni nė internet sikur Skype, Google Talk, etj. Ēka e bėnė Yahoo! mė atraktive se tjerat ėshtė ēmimi i thirrjeve nė telefonat e zakonshėm, qė pėr SHBA ėshtė $0.01 ndėrsa pėr shtetet e zhvilluara $0.02. Shėrbimi gjithashtu posedon aftėsi pėr video konferencė.

Pritet qė edhe MSN Messenger tė fiton aftėsi tė tilla, sidomos mbasi qė Microsoft e bleu kompaninė e shėrbimeve VoIP, Teleo.

Evolucioni i telekomit po vazhdon dhe hapat e parė janė thirrjet prej internetit nė sistemin e zakonshėm telefonik, por sė shpejti me pėrhapjen e teknologjive si WiMAX, telefonia e zakonshme do tė humb rėndėsinė e vet. Por, besohet se deri sa VoIP pėrqėndrohet nė klientėt pėr porosi tė menjėhershme (Ang: instant messaging) VoIP do tė ketė ndikim tė kufizuar nė tregun e komunikimit me zė.
Burimi i lajmit:
http://arstechnica.com/news.ars/post/20051208-5715....


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi