Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Msn,Yahoo mIRC etj... » Google do tė lanson VoIP nė Britani

Google do tė lanson VoIP nė Britani

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Google do tė lanson VoIP nė Britani prej Thu Mar 15 2007, 12:53

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin


Google do tė lanson VoIP nė Britani


Google planifikon pėrhapjėn e VoIP lidhjeve telefonike nė Britani. Sipas raporteve thirrjet do tė jenė falas por tė lidhura pėrmes makinės kėrkuese tė Google. Google planifikon pėrdorimin e kabllave optik tė pa-pėrdorur pėr tė arritur nevojat e telefonisė sė internetit. Me kėtė British Telecom do tė fiton njė konkurencė tė fortė nė sektorin e telefonisė.

Gjithashtu, njė hapje e vendit tė punės pėr Strategic Negotiator nė Google mund tė mirret si tregues qė Google ėshtė duke tentuar tė ndėrton njė rrjet fiber-optik tė pėrbėrė nga dark-fiber, diēka qė mund t'i ndihmon nevojave tė VoIP.

Deri sot VoIP ėshtė duke u pėrhapur ngadal. Arsye tė kėsaj mund tė jenė problemet nė kualitet tė zėrit si dhe rregullimet e tregut. Por, VoIP vazhdon tė pėrhapet, sot 10% tė Japonisė pėrdorin VoIP, dhe njė iniciativė e tillė vetėm do t'a zhvillon mė tej.Burimi i lajmit:

http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2-1454225,...


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi