Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Ms-Office Word-Kombinimet

Ms-Office Word-Kombinimet

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Ms-Office Word-Kombinimet prej Thu Mar 22 2007, 05:14

Vizitor

avatar
Vizitor
Word-Kombinimet
Ctrl + H = Zėvendėso
Ctrl + K = Hyperlink paste
Ctrl + W = Mbyll Dokumentin
Ctrl + E = Teksti nė mes
Ctrl + R = Teksti nė tė djathtė
Ctrl + T = Tabulator
Ctrl + Z = Kthehu mbrapa
Ctrl + O = Hape

Word
Pėr ta shkruar datėn aktuale shtyp: Alt+Shift+D.

Word
Pėr ta pėrsėritur njė punė (p.sh.njė fjalė apo fjali) disa herė, shtyp tastėn F4 apo Ctrl+Y.

Excel
Pėr tė shkruar disa rreshta nė njė fushė tė tabelės shtyp Alt+Enter.

EXCEL
Pėr t`a shėndrruar njė numėr nė vlerė monetare markoje fushėn (qelinė) e numrit dhe shtyp: Ctrl + Shift + $, ndėrsa pėr ndarjen e shifrės mijshe me njė pikė shtyp: Ctrl + Shift + !

EXCEL
Viti ekonomik (llogaritja e kamatės sė faturave tė papaguara etj.) ka 360 ditė. P.Sh. Kamata vjetore 15 %, pagesa ėshtė vonuar 57 ditė, shuma e faturės 2000 DM (pa kamatė).Llogarit: [(2000x0,15):360]x57 rezultati ėshtė kamata.

TEXT
Pėr pėrdorjen e shkronjave shqipe nė tastatura tė ndryshme pėrdori kombinimet: Ė=Alt + 0203, ė=Alt + 0235, Ē=Alt + 0199, ē=Alt + 0231

EXCEL
Nėse faqja e punės posedon formula matematikore, pėr tė kaluar nga pamja e formulės nė rezultatin e saj pėrdore kombinimin e tasteve Ctrl+#

2Normal Re: Ms-Office Word-Kombinimet prej Thu Mar 22 2007, 08:06

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
AlbDiGitaL shkruajti:Word-Kombinimet
Ctrl + H = Zėvendėso
Ctrl + K = Hyperlink paste
Ctrl + W = Mbyll Dokumentin
Ctrl + E = Teksti nė mes
Ctrl + R = Teksti nė tė djathtė
Ctrl + T = Tabulator
Ctrl + Z = Kthehu mbrapa
Ctrl + O = Hape

Word
Pėr ta shkruar datėn aktuale shtyp: Alt+Shift+D.

Word
Pėr ta pėrsėritur njė punė (p.sh.njė fjalė apo fjali) disa herė, shtyp tastėn F4 apo Ctrl+Y.

Excel
Pėr tė shkruar disa rreshta nė njė fushė tė tabelės shtyp Alt+Enter.

EXCEL
Pėr t`a shėndrruar njė numėr nė vlerė monetare markoje fushėn (qelinė) e numrit dhe shtyp: Ctrl + Shift + $, ndėrsa pėr ndarjen e shifrės mijshe me njė pikė shtyp: Ctrl + Shift + !

EXCEL
Viti ekonomik (llogaritja e kamatės sė faturave tė papaguara etj.) ka 360 ditė. P.Sh. Kamata vjetore 15 %, pagesa ėshtė vonuar 57 ditė, shuma e faturės 2000 DM (pa kamatė).Llogarit: [(2000x0,15):360]x57 rezultati ėshtė kamata.

TEXT
Pėr pėrdorjen e shkronjave shqipe nė tastatura tė ndryshme pėrdori kombinimet: Ė=Alt + 0203, ė=Alt + 0235, Ē=Alt + 0199, ē=Alt + 0231

EXCEL
Nėse faqja e punės posedon formula matematikore, pėr tė kaluar nga pamja e formulės nė rezultatin e saj pėrdore kombinimin e tasteve Ctrl+#


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

3Normal Re: Ms-Office Word-Kombinimet prej Thu Mar 22 2007, 08:06

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
The member DiGitaL has done the following action : Rrotullis

10 times
Results :


.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi