Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Barcoleta te Llojllojshme

Barcoleta te Llojllojshme

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 3]

1Normal Barcoleta te Llojllojshme prej Sun Mar 25 2007, 13:37

Bill Gates ne pompe te benzines

Ndalet kompjuteristi para pompes se benzines per te marre benzine. -Punetori aty prane e pyet: -95 apo 98? XP nese mundet ia kthen kompjuteristi

Shotani

Po hinë gjeli në kotec me pula, kur po e sheh shotani i ka ranis pulat dhe po i maltreton seksualisht. Çka je ka bonë bre, qu dil jashtë - po brtet gjeli? Mos me shti qetash mu shtri si i coft, e mandej krejtve me ju pre - po kercenon shotani.
NJERIU I GABUAR

- Gruas së re ia tërheq vërejtjen një mikeshë: - Unazën e fejesës po e mbani në gisht të gabueshëm? - E di, jam fejuar për njeriun e gabuar.

ÇKA ËSHTË PËR T'U ÇUDITUR

Dy gra fqinje takohen në korridor Cka është me ju fqinjë, mos jeni e sëmurë? Pse mendoni ashtu? Paj, që tri ditë po shoh duke dalë doktorin nga banesa jote? Cka është për t’u çuditur? Unë që dhjetë ditë po e shoh një oficer duke dalë nga banesa jote dhe nuk po ju pyes mos ka pëlcitë lufta.

DËMI

Takohen dy miq të vjetër, të cilët nuk ishin parë që moti. Eh sa m’u bë qejfi që të pashë- I tha njëri-, por çka do të bësh sonte? Nuk kam planifikuar asgjë. E nesër? Plotësisht jam i lirë. E pasnesër? Gjithashtu. Mirë e të premtën? Nuk kam kurfarë obligimesh. E të shtunën në mbrëmje? Kam për të shkuar në një premierë të operës. Dëm! Desha që të shtunën të të thërrasë në darkë.

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

2Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Sun Mar 25 2007, 13:47

dy cuna shikojne perpara tyre se ishin nja dy goca shume te bukur.u afrohen dhe njeri e ngacmon me fjale nje goce nga ato por nuk ja shikote fytyren kur kthehet me fytyre ajo goca,ky cuni e shef por sishte gje ajo dmth jo shum e mire ne syrrat i thot ky cuni mbylle pak ate goj o shpirt se me ate goje qe ke do na hash dhe ajo i htot NUK E HAJ MISHIN E GOMARITEdituar për herë të fundit nga në Sun Mar 25 2007, 13:48, edituar 1 herë gjithsej

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

3Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Sun Mar 25 2007, 13:48

andej nga vitet 60 njeri do martohej dhe ithot te emes shko me blej 33 metra cop per brek te kishe brek asaj kohe ishte gje emadhe e ema blen33 metra cop 1 meter eben brek ndersa tjtren eqon ne shpi djali vesh breket dhe shkon me mar nuse ishte rrug e ghat dhe djali nolon per nevoja personale dhe ihec breket se mos yi beje pis ivar me nje pem maron pun dh ngren pantollonat dhe iken harron breket ne pem kur shkon te shtepija enuses hap zinxhirn qe ti dukeshin breket dhe futet brenda e ema e nuses po eshifte i thot ky qar ke se shef kam edhe 32 metra te shpija

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

4Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Sun Mar 25 2007, 13:48

ishte nje shqiptar dhe nje gjerman.ne ne gjermani i thote gjermani shqiptarit kemi industri te madhe , ja si p.sh ne futim thote derin ne fabrike dhe nxjwrim sallam.po juve? ne i thote shqiptari ne futim sallamin dhe nxjerim derri.pra jemi me te perparuar.........................

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

5Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Sun Mar 25 2007, 13:49

Na ishte njëherë një djalosh. Ai takon një plak të moshuar udhës dhe plaku i thotë: Djalosh, si e ke emrin? Djaloshi pa u menduar ia kthen: emrin e kam si të babait tim! Atëherë plaku me padurim pyet përsëri: po si e ka babi yt emrin? Djaloshi qeshet dhe thotë: ashtu si emrin im!

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

6Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Sun Mar 25 2007, 13:49

Ishin nje here te cmendurit dhe vendosen qe te hidheshin nga tarraca e spitalit.Mirepo duhet te gjenin nje menyre qe te mos vriteshin.Si perfundim ata vendosin qe ta lyejne sheshin poshte me blu, d.m.th te ishte det.Hidhet i pari-vdes, i dyti-vdes , i treti po ashtu.........vete i katerti dhe i thote shokeve:"O cuna mos u hidhni ketu se ka shkembinj....!!

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

7Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Sun Mar 25 2007, 13:50

ishin 3 belbana ,dhe asnjeri prej tyre ska dit me thon numrin 3,nje dit shkuan ne kafiq dhe donin ti porosisnin 3 kafe .por zdinin si tja benin te thojn numrin tre e than kamarierit na sill 4 kafe ,njo ktheje.......

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

8Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Sun Mar 25 2007, 13:51

kane qene dy shoke dhe teksa po bisedonin i pane dy gra shume te bukura ne anen tjeter te trotuarit dhe njeri i tha tjetrit: "hej po e njifka gruaja ime dashnoren time a?". e me pas i thote tjetri "aiii, ma more fjalen prej goje".

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

9Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Sun Mar 25 2007, 13:53

Dy polica po ecnin ne nje rrug.Ne nje moment shohin nje femij duke pire cigare edhe e pyesin.
-Ne cfare klase je?
Ne kals te 2
Njeri nga ata fillon ta qortoj..kurse tjetri i thote :
-Cfare eshte me ty?Ti nuk pije cigare kur ishe ne klas te 2?
Po por un kisha 18 vjec

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

10Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Sun Mar 25 2007, 13:56

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Shume te mira te lutme Slimshady Smile

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

11Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 04:47

Flm Tini Smile

Ne katin e 10-te te nje ndertese kishte rene zjari.Pas pak minuta vjen zjarfiksja dhe me ane te shkalleve hyn njeri nga dritarja dhe shikon qe ne dhome kishte shume femij zezak.Nderkohe njeri prej zjarefiksve pret poshte per ti hedhur dhe ai qe ishte larte fillon ti hedhe nga dritarja.Hedh 1 ai poshte nuk e kap hedh te 2 perseri nuk e kap.Ky qe ishte larte habitet dhe e pyet se pse nuk i priste.Ai tha boll hodhe te djegur hidh te pa djegur.

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

12Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 04:48

na ishte njehere nje familje e lumtur,e perbere nga 3 persona,2prinderit dhe femija.nje dite babai largohet nga shtepia dhe i thotedjalit qe te ket kujdes mamin,por djalin e korrupton mamaja dhe i jep 1 cokollate,nderkohe qe mami mer ne shtepi nje burre.kur vjen babai ne shtepi,djali ia tregon te gjitha duke i thene;babi babi babi erdhi erdhi xhaxhi puci puci mamin,xhaxhi i dha leket mami hoqi breket.

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

13Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 04:52

Nje grua e cila kishte dhjete femije, shkon ne zyren e perkrahjes sociale, qe ti lidhnin edhe asaj nje perkrahje, per femijet!
Aty takon drejtorin, te cilit ia shpjegon qarte se perse kishte ardhur ne zyre.
Edhe drejtori, merr nje dosje te paplotesuar, qe te shenoje te dhenat e gruas, e cila kerkonte perkrahje sociale.
Drejtori :- emer, mbiemer ju lutem?
Gruaja :- i thote emrin dhe mbiemrin e saj.
Drejtori :- sa femije ki-?
Gruaja :- dhjete.
Drejtori :- emrat e femijeve?
Gruaja :- Enver.
Drejtori :- tjetri?
Gruaja :- s'ka nevoje tjua them te tjeret, pasi te gjithe kete emer kane femijet e mi !!!
Drejtori :- si eshte e mundur kjo?
Gruaja :- po ja pra, te gjithe jane djem, dhe une ju kam vene te njejtin emer qe te gjitheve .
Drejtori :- po kur i therrisni, ndonjerit per tju ndihmuar per dicka,
si e kuptojne ato se cilit i keni thirrur ju, konkretishte?
Gruaja :- po e kuptojne ato, pasi une sejcilit i therras ne mbiemrin e te atit te tij !!!...

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

14Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 04:53

Mesuesja i tha nxenesit:Me zgjedho foljen "ece"
Nxenesi filloi:Une ece,ti ece,ai ece,
Me shpejte,me shpejte i tha mesuesja.
Nxenesi:Une vrapoj,ti vrapon............

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

15Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 04:54

Nje dite djali vete e i thote babes ...o babe o babe me pelqe
goca komshijes tone.... jo jo i thote baba ske pune me gocen e komshies se i bie ta kesh
moter....hmmm thote djali e vete i thote mamase, o ma o ma me pelqe goca komshies po me
tha babi jo se i bie ta kem moter...
Ik pa merak i thote mamaja te siguroj une qe nuk e ke gjo po sdi gjo babi.

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

16Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 04:55

Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
-Ne nje peme jane 5 zogj.Nje gjahtar qellon me çifte dhe vret 3 zogj.Sa zogj mbeten ne peme?
-2 zogj mesuese ,pergjigjet nje nxenes
-Bravo e gjete thote mesuesja
Nje nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
-Ne peme nuk mbeti asnje zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e vene ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me pelqen llogjika qe perdor.
Po ky nxenes thote:
-Ta them edhe une nje probleme mesuese?
-Thuaje ia kthen mesuesja
-Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjithe gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja eshte e martuar?
-Ajo qe e fut te gjithe akulloren ne goje -thote mesuesja
Jo mesuese, ajo qe ka unaze te gishti, por gjithsesi me pelqen llogjika qe ndjek

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

17Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 04:58

Një nxënës i sapoardhur ne klasën e re pyet mësuesen : “Mesuese a dënohet dikush për diçka që nuk e ka bërë? –“Jo asnjëherë” përgjigjet mësuesja. – Atëherë se besoj se do të më dënoni për detyrat që nuk i kam bërë.

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

18Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 04:59

Një plak i thotë një djaloshi në autobus: lëshoma karigën djal i mirë se jam lodh dhe po më dhëmbin këmbët. Djali ja kthen: po ti kur ki qenë i ri, a ja ki leshu vendin më të vjetërve? Po i thotë plaku. Eeeee thote djali, për qata po të dhambin edhe këmbët, e unë nuk e mashtrohem me ta lishuar ty vendin se kur plakna më dhamin edhe mu këmbët.

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

19Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 05:00

Ç-ti i ri i posamartuar vjen në hotel. "Ju lutem dhomën më të mirë për tri netët e ardhshme", thotë burri. Portieri i pëshpërit gruas së re: "Ju pasket fat zonjushë, zakonisht ky e merr dhomën vetëm për ca orë."

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

20Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 05:01

Aktori i drejtohet birit të vet në ditën e suksesit shkollor:"Si kalove biri im, çdogjë në rregull?" "Paj, babi, kontrata ime me klasën e tretë u vazhdua edhe për një vit."

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

21Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 05:02

Babai i thote djalit,pse nuk po meson? Djali i pergjigjet nuk mundem babi se mu ka gerdite libri,se e kam gjete nje qime ne liber.

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

22Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 05:02

Nje cun i vogel duke luajtur me top thyen xhamin e komshiut dhe nga frika con te atin qe te mare topin.Troket dhe ja hap deren nje zezak.Me falni-i thote-do ja u paguaj ...

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

23Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 05:03

Beni kthehet ne shtepi dhe u tregon prinderve deftesen.Te gjitha 10. Babai sa e pa, merr ciften dhe e vret.
C'bere- bertiti gruaja.
Grua ky dinte shume.

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

24Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 05:03

Beni para se të shkojë në shkollë i thotë të jëmës se i dhemb barku. E jëma: "Nuk ke ngrënë bukën, e ke barkun bosh ndaj të dhemb, po të ishte plot nuk do të të dhembte. Në shkollë mësuesi mxënësve "Fëmijë më dhemb koka, mos bëni zhurmë ju lutem." Beni ngrihet në këmbë "Mësues, e keni kokën bosh prandaj, po të ishte plot nuk do të të dhimbte"

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

25Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 05:03

Disa fëmijë po mburreshin se i kanë baballarët të shpejtë: Njëri thotë: - Babi im pasi hedh shigjetën vrapon dhe e kap e kap pa arritur në shënjestër. I dyti: - Babi im gjuan me pistoletë dhe e kap plumbin pa arritur shënjestrën... I treti: Se mos është ndonjë gjë kjo. Babi im është mësues, megjithëse puna i mbaron në orën 4 vjen në shtëpi që në 1

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

26Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 05:04

Pyet mesuesja nxenesit:-Nese dikush nga ju e konsideron vetenbudalla,le te ngritet ne kembe.Ne fillim askush prej nxenesve nu ngritet.Pas pes minutash,derisa ne klase mbreteronte qetesi relative,ne kembe ngritet Toni.Mesuesja habitet.Ajo nuk beson se toni e konsideron veten budallaka?Toni ti veten e konsideron budalla?Jo ore,por me vinte keq,kur te shihja se qendronit vetem ne kembe!!!

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

27Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Mar 28 2007, 05:05

Alo, shtepia Beqiri, eshte zoti Beqiri ne shtepi?
- Jo, babi nuk eshte ne shtepi.
- Po zonja Beqiri?
- As mami nuk eshte ne shtepi. jam vetem me motren.
- Atehere me kalo motren te lutem.
Pak disa minutash ne pritje, vajza kthehet tek telefoni.
- Zoteri, me vjen keq po nuk mund te te kaloj motren, provova deri tani dhe nuk e nxjerr dot nga djepi.......

Shiko profilin e anëtarit http://albdigital.forums1.net/

28Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Tue Sep 18 2007, 22:50

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Adami i thote Zotit: pse i ke bere femrat kaq te bukura?
-po,qe ti te dashurohesh ne ta!
-po,pse i ke bere kaq budallaqe?
-po,qe ato te te dashurojne ty!!!!!
*pse Suedezet sapo e blejne qumshtin e pine menjehere ne dyqyn?
-sepse,aty shkruan "hapeni ketu"

*pse dy bjondine kur hipin ne biciklete zihen?
-sepse te dyja duan ne krahun e dritares Smile

*pse rrine ne trafik cdo here nga dy police?
-sepse,kan nga 4 vjet shkolle,e te bejne tetevjecare,,,Smile

Nje udhetare e shikon policin qe ka vesh nje kepuce ndryshe e nje ndryshe dhe i thote: O shefe,ke ngaterru kepucet!!
shikon polici,nje kepuce te zeze nje te kuqe,,,lere thote polici,se pritoj te shkoj dhe njehere ne shpi,,,,,edhe po te kthehem,perseri nje te zeze nje te kuqe do gjej...

Shiko profilin e anëtarit

29Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Tue Sep 18 2007, 23:50

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
nje shqiptare,i sapoardhur ne itali,ecen rruges dhe afrohet te nje kishe ku behej nje dasem e madhe,,,dhe pyet njerin qe ishte aty jashta ne shqip:Kush martohet sot?
-non kapishi,i pergjigjet iatliani (s´te kuptoj)
te nesermen po ne ate rruge po ne ate kishe nje ceremoni mortore,,,,shqiptari i habitur,pyet perseri italianin:Kush ka vdek sot?
-non kapishi,i pergjigjet perseri italiani,pasi nuk e kuptonte gjuhen e shqiptarit,,,,
shqiptari ia kthen:-ah i shkreti non kapishi,dje u martua sot paska vdek!!!!!!!

Shiko profilin e anëtarit

30Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Sep 19 2007, 00:01

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Gjumashi
---------------------
-eh more Beni,duhet te zgjohesh me heret-i thote nena djalit.....shi ky shoku jot,u zgjua me heret e gjeti 500 euro ne rruge!
--po,por ai qe i ka humbur eshte zgjuar me heret !!!!!!

Shiko profilin e anëtarit

31Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Sep 19 2007, 00:09

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
I LOVE YOU
------------------------
beni me femren e vete angleze:
BENI:I Love You!
ANGLEZJA:I Love You Too
BENI:I Love You Three

Shiko profilin e anëtarit

32Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Sep 19 2007, 00:59

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Gjermani,Japonezi dhe Shqiptari
-------------------------------------------------
Ta zeme se ne maje te nje gradacelli ndodhet nje gjerman dhe atij i thuhet:"Per kombin ,per Gjermanin hidhu poshte"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet,gjermanet vdesin per kombin e tyre
---------------------
Ta zeme se Japonezi eshte ne maje te gradacellit dhe i thuhet:"Hidhu poshte se eshte urdher"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet,Japonezet lejn koken per te zbatuar urdherat
--------------------
I thuhet shqiptaret:"Mos kerce poshte,se eshte e ndaluar"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet.Shqiptari vdes po se theu rregullen,,


___________________________________________________

ishin ne burg nje shqiptare nje francez dhe nje amerikan,,,,qe te tre te denuar me vdekje!!!
vjen dita e gjykimit,pyesin amerikanin se,cfar ishte deshira e fundit,,,,,Te shoh familjen dhe njehere-thote amerikani
-Po deshira jote?-pyesin Francezin,,,,,,dhe njehere ne shpi te shkoj
i vjen radha shqiptarit,,,,Po deshira jote ca do ishte?
SHQIPTARI:deshira ime e fundit eshte qe ketyre dyve mos tu plotesohet deshira!!!!!!!!!!!!
___________________________________________________


Babi,ku gjindet afrika?-pyet djali
me siguri jo larg-pergjigjet babi,,,,,cdo dite ne pune vjen nje zezak me biciklete e nuk vonohet fare,,,
___________________________________________________

Shiko profilin e anëtarit

33Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Sep 19 2007, 01:11

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
O Sole Mio
--------------
che bela cosa
o c´fat per bese
o sole mio
me ra per pjese
nje vajze kam njohur
nje diell o miq
shume me ka ngrohur
fle lakuriq
e njoha mbreme
ne internet
me tha "Ti Amo"
i thash "o jete"
tani kjo bote
s´eshte me fantazem
memzi pres naten
te bej orgazem
ajo me shkruan
"o sole mia"
une i pergjigjem
te pres te shpija
na ndan ky deti
Ah via il mare
rroft interneti
na cmendi fare
tere naten qame
me fjalet e trishta
une me te djathten
ajo me gishta

Huazuar nga nje gazete saterike

Shiko profilin e anëtarit

34Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Sep 19 2007, 01:20

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
nje djalosh pret rend te mjeku dhe shikon nje vajze qe po qan me te madhe
-pse po qan?,,,pyet djali vajzen
-sepse vellau im me ka thene qe,per analiza gjaku te presin gishtin-pergjigjet vajza
djali fillon te qaj e te ulurije,,,,,
pse po qan ti?-pyet vajza djalin
-sepse une kam ardhe per analiza te urines

Shiko profilin e anëtarit

35Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Sep 19 2007, 01:30

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
po pyet nje njeri zotin:
-o zot,sa jan per ty 100000 vjet?
nje sekond-pergjigjet zoti
-po,sa jan 10000000 leke?
nje monedhe-ja kthen zoti
a ma fal mua nje monedhe?
Zoto:po ta fal,pse jo,,,prit nje sekond

Shiko profilin e anëtarit

36Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Sep 19 2007, 01:40

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
nje femi kishte ngrene cimento dhe e shef nena e vet,,,,ashtu e turbulluar s´din ca te beje dhe merr mjekun ne telefon-"o mjek femija ime ka ngrene cimento,ca te bej?"
Mjeku:mos i jep uje,se i behet beton!
_____________________________________________________

nje burre po vertitej ne nje supermarket,kish humb gruan dhe po ndeshet me nje burre tjeter
Burri1:me fal zoteri,se nuk e kisha mendjen ketu,kam humb gruan e po e kerkoj
Burri2:dhe une te njejtin problem kam,,,
Burri1:e si duket gruaja jote?
Burri2:Bjonde,sy kalter,e gjate,e holle,fund te shkurter dhe bluze te tejdukshme,,,po e jotja si duket?
Burri1:harroje timen,eja kerkojme tenden,,,,

Shiko profilin e anëtarit

37Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Sep 19 2007, 01:54

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
>>>o zot,per vete nuk dua asgje,vetem per prindet nje dhenderr te mire,,,,,,

>>>Pula eshte e vetmja qe e kryen misionin me sukses ulur

>>>te mos dish nuk eshte turp,mjafton te mos e vrejne,,,,

>>>njeriu qe eshte njeri,merr vesh me fjale,politikani qe eshte politikan,merr vesh me grushta e shqelma

>>>Punen e sotme mos e ler per neser,,,,shtyje sa te mundesh

Shiko profilin e anëtarit

38Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Sep 19 2007, 02:08

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
POLITIKA
------------------
pyet djali babain:
babi,ca eshte politika?
Babai:
-ndegjo mire!une i sjelle te hollat ne shpi,pra une jam kapitalisti!,,,-nena jote administron te hollat.Pra ajo eshte qeveria!
-Gjyshi kujdeset per ate,qe gjithecka te shkoj ne rregull.Pra,ai eshte sindikati!
-Sherbetorja jone eshte klasa punetore
te gjithe sebashku kemi nje qellim-mirevajtjen tende!Si rrjedhoje e ketyre,ti je populli,kurse vellau jot ende ne pelena eshte ardhmerija
A e kuptove kete o bir???
Djali pa dhene pergjigje,shkon ne gjume,,,kur pas pak fillon vellau i vogel te qaje e nuk i afrohet njeri,,,shkon per te zgjuar te emen,ajo flen thelle,kurse babi nuk eshte prane saj,,,,shkon te shikoj nese i ndihmon sherbetorja,,,ajo po zbavitej me babin e tij kurse gjyshi i shikon fshehurazi nga dritarja,,,,,,
Cuni e pa qe nuk ka ndihme nga asnjeri e ra ne gjume
te nesermen e pyet babi:Djali im,mund te me thuash sot se ca eshte politika? Se nuk e di nese e kuptove mbreme

-Po,ju pergjigj djali,,,,e di dhe ate shume mire e
kuptova...
*Kapitalizmi e shperdoron klasen punetore
*sindikati vetem shikon se c´far ndodh
*perderisa qeveria flen
*Populli injorohet teresisht
*dhe ardhmerija rrin ne m*t!


ja pra,kjo eshte politika!!!!!!!!!

Shiko profilin e anëtarit

39Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Wed Sep 19 2007, 02:19

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Emri Grua
___________
ne nje tubim ,ligjeruesi u thote te pranishmive:"kush ka frige gruan le te ngrihet ne kembe"
-te gjithe burrat ne kembe,vetem nje rrin ulur
"po ju nuk frikesoheni nga gruaja"-pyet ligjeruesi nje njeri me mustaqe qe kishte varur koken
"laga pantollonat kur u permend emri Grua dhe tani nuk mund te ngrihem dot deri sa te thahem"-tha njeriu i ulur

Shiko profilin e anëtarit

40Normal Re: Barcoleta te Llojllojshme prej Mon Oct 22 2007, 05:41

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Greku dhe shqiptari duke bërë debat kush është vëndi më i lashtë në botë

G - Ne kur gërmuam në Akropoli gjetëm tela.
SH- E ç'do të thuash me këtë
G - Dua të them që kishim telefona
SH- Ne kur gërmuam kalanë e Krujës nuk gjetëm asgjë
G - Po atëherë?
SH- Ne kishim celolar që atëherë....
______________________________________________________________

Ishte nje shqiptar dhe nje italian,italiani po i mburrej shqiptarit duke i thene se ne kemi arritur te explorojme diellin ne largesi te caktuar.....shqiptari ja kthen ohuuu......ne kemi kohe qe e kemi exploruar diellin.Italiani u habit dhe e pyeti......po si e keni arritur kete se dielli djeg?? shqiptari i pergjigjet shume thjeshte........e kemi bere explorimin NATEN

________________________________________________________________

I dashur me premto qe s'do flesh me asnje femer tjeter!
waa zemra ime.. une vetem me ty fle..... me tjerat rri zgjuar
_______________________________________________________________

Nje shofer shkon ne shtepi dhe e len makine poshte ne parkexh, dhe shkruan nje leter(KJO MAKIN NUK KA KASETAFON) aty afer kalojne dy hajdute e shohin letren dhe morin makinen!
edhe ato shkruajne nje cop leter dhe ja len ne vend te makines,ne te cilen shkruhet( mos u shqeteso per makinen se ja vejme ne kasetafonin)

_______________________________________________________________

nje emigrant kthehet per vizite ne shtepi....dhe shkon per vizite tek komshia...se te birin e plakut e kishte ne nje lagje me te ne kurbet...por ketij shokut i kishte rene sida...dhe hajde thuaja plakut te shkrete....

po si jeni...si e kaloni andej??? pyet plaku...
a po lodheni..pune a po keni??? perseri plaku...
atij djalit spo i behej te fliste....si ti thoshte...si tja bente sa me te lehte plakut...
dhe me ne fund fillon e hap gojen...

na mire jena krejt...pune boll e spo mundemi ti dalim ne krye...por mire...vec nje gja deshta me ta thane....Emrushi...ka marre Siden

ani he burre...i thote plaku....vec a asht muslimane
lol! lol!


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 3]

Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi