Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Yahoo kėrcėnohet nga njė virus i ri

Yahoo kėrcėnohet nga njė virus i ri

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Yahoo kėrcėnohet nga njė virus i ri prej Wed Mar 28 2007, 22:59

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Yahoo kėrcėnohet nga njė virus i ri

Yahoo, e cila ėshtė posta elektronike mė e pėrdorur nė botė ka dhėnė alarmin e njė virusi tė pėrhapur nė faqen e saj. Virusi i cili mban emrin "Yamanner" vjen me mesazh me titullin " New Graphic Site", dhe nėse e regjistroni nė kompjuter automatikisht virusi pėrhapet edhe nė adresat e tjera.

Specialistėt e Symantekut (Firma pėr sigurimin e kompiuterave), thonė qė veēoria e kėtij virusi ėshtė se aktivizohet sapo tė hapet mesazhi. Specialistėt porosisin se asnjė mesazh qė vjen nga adresa e mailit av3@yahoo.com nuk duhet tė hapet dhe se pėrdoruesit duhet tė aktivizojnė antiviruset. Pėrfaqėsues tė Yahoo, thonė se nga 200 milionė pėrdorues janė prekur shumė pak nga ky virus dhe se po merren masa pėr tė parandaluar pėrhapjen e mėtejshme.
.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

2Normal Re: Yahoo kėrcėnohet nga njė virus i ri prej Fri Mar 30 2007, 08:02

HackerI


Antar/e
Antar/e
Kjo s'eshte gje mer Digital nje shoku im ne bashkpunim me mua (por une sdola ne sken) qe momentalishte ndodhet ne biruc mbajti vitin qe kaloi per nje jave ne te gjith europen hotmailin down qe se dije a egzitonte apo jo me web site problem nji virusi qe kapet lehte nga serverat e yahoo

Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi