Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Kėngetaret & Muzika Shqiptare » Tekste te kengeve shqip

Tekste te kengeve shqip

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Tekste te kengeve shqip prej Sun Apr 01 2007, 11:15

Shpat Kasapi


valle kosovare


une mendoj
bashke t'jetojm
ma rrembeve shpirtin tim
nje jet e re
plot dashuri
sot kalom kjo beqari
ne do t'vallzojm
ne kete rini
dhe doli krushit ti ngrejm

je sikur zan
na kan zili
se martohemi ne te dy

REF:
hidhe vallen lulja ime
hidhen vallen ti
o moj sorkadhe
vallen, vallen SH Q I P E T A R E
nje beqar ke per te marr
pini fort u dahire
deri naten von gezimin ton
valle, valle K O S O V A R E
paska hije kjo dashurije

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

2Normal Re: Tekste te kengeve shqip prej Sun Apr 01 2007, 11:16

shpat kasapi - SA E BUKUR JE

valla sot te kam kujtu
perseri te ka lendu
mos qaj ti shpirti im
per ty jam tuj mendu

sa mendoj se te kam gjet
sa mendoj se te kam humb
nuk vonohet e me vjen
loti yt

per ty po digjem flake
naj naj naj naj x2

REF ::
sa e bukur je kur qan moj xhan
te ka hije loti moj aman
e mallkoj un veten sot moj xhan
afer qe ste kam
sa e bukur je kur qan moj xhan
te ka hije loti n'sy
e mallkoj un veten sot moj xhan
qe nuk jam me ty

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

3Normal Re: Tekste te kengeve shqip prej Sun Apr 01 2007, 11:16

Anila minani & Artan kola - te therras


kthehu te lutem kthehu
akoma po te pres
ne buzet qe digjen
frymen tende ndjej

thua nese gabova
tani kerkoj un jet
ne gjumin te pergjerohem
ikon e shenjt

lendin esht endra ime
u tha nga loti i dhimbjes
veshtir te gjesh
tek mua pake shpres

REF ::
te therras
atje ky me ke len do me gjesh prap
te therras
kerko c'far ke harruar dhe do kesh
te therras
ne caste deshperimi c'me ke then
te therras
sa net e net pa gjum ti me ke len


Mengjesi sot eshte ndryshe
si nje premtim me vjem
bekuar eshte ky cast
qe tek ti me kthen

jam djegur sa nuk shuhem
zhgenjimit sot i ndruhem
veshtir te gjesh
tek mua pake shpres

REF ::

XX2

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

4Normal Re: Tekste te kengeve shqip prej Sun Apr 01 2007, 11:17

shpat kasapi - luaj luaj

dua te te them te dashiroj
afer teje ku qendroj
mos qaj
dua te te puth, te ledhatoj

ato buz ti shijoj
me mall

REF::
sa i dashuruar jam me ty
nuk besoj se ti e di
eja tash, eja tash te pres
luje luje ti at bel
se nga mendja nuk me del
nuk me del, nuk me del
me cmend

me dashuro
me ledhato
mbaje fjalen
moj e, e bukur ooo xx2

do te mbaj te fshet
un dashurin
dhe askush te mos e di
per ne te dy

do te jemi bash ne per gjithmon
le te thon oo c'ka te thon
me shijo oo

REF

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

5Normal Re: Tekste te kengeve shqip prej Sun Apr 01 2007, 11:17

Kush tė ndau prej meje - Shpat Kasapi

Mė ke thėne se asgjė nė kėt botė
prej meje stė ndan
por tani qė afėr stė kam
se di kush ka faj
qė mi le sytė me vaj


Kush tė ndau prej meje
kush tė mbushi mendjen
tė jetosh pa mua
me njė mijė plagė nė zemėr

Ditėn kur u nise
nė atė rrugė tė mėrgimit
pėr mua ish fundi
e pėr ty fillimi

Ndonjė ditė ndoshta do ta kuptosh
se nuk ishte e lehtė
ėshtė vėshtirė kur un jam kėtu
eh ti nė kurbet
kam njė mall qė mė vret


Kush tė ndau prej meje
kush tė mbushi mendjen
tė jetosh pa mua
me njė mijė plagė nė zemėr

Ditėn kur u nise
nė atė rrugė tė mėrgimit
pėr mua ish fundi
e pėr ty fillimi (2x)

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi