Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Kėngetaret & Muzika Shqiptare » Tekste te kengeve shqip (Elita5)

Tekste te kengeve shqip (Elita5)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Tekste te kengeve shqip (Elita5) prej Sun Apr 01 2007, 11:20

Elita 5 - S`mund ta blesh ti shpirtin tim


Ti njė kohė ishe me mua
Bashkė ne ndanim ēdo gėzim
Por papritur, njė ditė ike
Dhe harrove ti dashurinė…

Tani luan me njė tjetėr
Qė bėn ashtu si thua ti
E tėrheq atė pėr hunde
Se kjo pėr ty ėshtė dashuri

(refren)
Ndoshta koha do tė t'ndryshojė
Dhe nje ditė do t'mė kėrkosh
Por s'mund ta blesh ti shpirtin tim
Dhe gjithė botėn po ta mashtrosh
------------------------------

Unė tė shoh rrugės vetė
Dhe ti bėn sikur s'mė sheh
Por njė gjė ėshtė e vėrtetė
Ti harron se kush ishe dje

Mund me tjetrin tė zbavitesh
Si me mua qė lozje dikur
Se pėr ty kėshtu ėshtė jeta
Kur e merr si njė aventurė

(refreni)

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

2Normal Re: Tekste te kengeve shqip (Elita5) prej Sun Apr 01 2007, 11:20

Elita 5 - Xhi me bone


Xhi mė bone tej moj vajzė
Halli t'u boft
Xhi mė bone tej moj vajzė
Halli t'u boft
Frejk u rejte, frejk u shejte
Emni t'u haroft.
Frejk u rejte, frejk u shejte
Emni t'u haroft.

Xhi po mė thue tej mer gjal
Syni t'u qoroft
Xhi po mė thue tej mer gjali
Syni t'u qoroft
Frejk u shejta boll tė prejta
Zemra t'u coptoft
Frejk u shejta boll tė prejta
Zemra t'u coptoft

Hiē s'mė prejte tej moj vajzė
Si nuk t'u durue
Hiē s'mė prejte tej moj vajzė
Si nuk t'u durue
Pėr do marka e nji veturė
Me kraktise mue.
Pėr do marka e nji veturė
Me kraktise mue.

S'po t'mar vesht tej mer gjal
Xhi dush tej me m'thane
S'po t'mar vesht tej mer gjal
Xhi dush tej me m'thane
Pa pare jeta s'kalohet
Tej mendja t'ka lanė
Pa pare jeta s'kalohet
Tej mendja t'ka lanė

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

3Normal Re: Tekste te kengeve shqip (Elita5) prej Sun Apr 01 2007, 11:21

Elita 5 - C`ka mka syri


Ē'ka mė ka syri qė m'loton
Oh dhimt' e zemrės s'un i mban
Dashnori mė ka harrue
Dhe me tjetrėn ėsht' pėrqafue
Prej trishtimit dashnin' ja kam fal
Tash po shkon me tjetėr kan'
(pėrsėritet)

A e din oj vajzė
Ē'ka je tuj veprue
A e din or djalė
Ē'ka je tuj veprue
Nė rini n'dhe don me m'ēue
Nė rini n'dhe don me m'ēue
Kujtimet e mia prapė
Prapė kam me i vazhdue
Beso more djalė
Pėr ty jam tuj kėndue

Kur del Pranvera
Lulet lulėzojne
Njė tufė lule
Te vorri t'mi ēojsh
Beso more djalė
Pėr ty jam tuj pushu
Prej trishtimit dashnin' ta kam fal
Tash po shkon me tjetėr kan'

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

4Normal Re: Tekste te kengeve shqip (Elita5) prej Sun Apr 01 2007, 11:21

Elita 5 - Ti e vrave Dashurin


Mė kot ti kėrkon mėshirė
Dhe pse vishesh me tė bardha
Shpirti im mė thotė se ti
Nuk je prapė ajo e para.
Shpirti im me thotė se ti
Nuk je prapė ajo e para

Tash vjen edhe ti mė lutesh
Kėrkon falje mbi shpatull
Nuk e di ku merr guximin
Qė sėrisht kthehesh tek unė

(refren)
Se ti e vrave dashurinė
Edhe shkove pas njė horrit
Paqe mes nesh s'mund tė shtijnė
As ushtarėt e UNPROFOR-it
------------- (x 2)

Se ti ndenjat tua i nxorre
mall pa vlerė nė treg tė zi
dashuria humb kuptimin
kur hyjnė zemrat nė llogari

Jo, jo nuk po t'i dua,
lot tė rėndė t'i shoh nė sy,
se ka vajza plot Tetova
e nuk mbahem veē me ty

(refreni)

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

5Normal Re: Tekste te kengeve shqip (Elita5) prej Sun Apr 01 2007, 11:22

Elita 5 - Al Kapone


C'mė shikon ashtu
Si ndonjė skifter
Qė zogjėt e vegjėl
Nė kthetra i merr.

Je tepėr bėrė xheloze
Pėr te qėnė e mirė
Pra mė ler tė qetė
Kur jam duke pirė
Kur jam duke pirė…

(refren)
Ti s'mund ta pushtosh
Asnjėherė zemrėn time
Si konkuistatori
Amerikėn Latine

S'ta kam vjedhur zemrėn
Une ty me revole
Pa asnjė shpresė mė thua
Se jam Al Kapone
------------------------

Mė dukesh si bleta
Qė m'ushqen me mjaltė
E pastaj mė djeg
Me therėn e zjarrtė

Kėshillat e mia
Vashė mos i harro
Prandaj korrigjohu
E mos mė zemėro
E mos mė zemėro…

(refreni)

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

6Normal Re: Tekste te kengeve shqip (Elita5) prej Sun Apr 01 2007, 11:22

A e mban mend


(2 herė)
A mban mend e dashur ti,
kur mė flisje pėr dashurinė.
Mė thoje se jam poet pėr ty,
i lindur veē pėr dashurinė.

Por shpejt kaloi ēdo gjė,
deti gjeti pėrqafim.
Ēdo gjė nė mes neve,
mbeti vetėm si kujtim.

Por shpejt kaloi ē'do gjė,
deti gjeti pėrqafim.
Nė buzėt e tu shėnohet,
e vet njė nėnshkim.

(refren)
A mban mend e dashur ti,
kur mė flisje pėr dashurinė.
Mė thoje se jam poet pėr ty,
i lindur veē pėr dashurinė.
--------------- (4 herė)

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

7Normal Re: Tekste te kengeve shqip (Elita5) prej Sun Apr 01 2007, 11:22

A nuk eshte keshtu


Sypėrgjumur cdo mėngjes,
Nga shtėpitė nxėnėsit dalin,
2-3 libra n'cantė prej zori,
Se s'durohet profesori.

Fillon ora nis muhabeti,
Dita shkon pa pikė lezeti,
Pastaj vjen pushimi i gjatė,
Si t'ja bėjmė e kem njė hall.

(refren)
Bėjmė plane,
Si ta gėnjejmė profesorin,
Si tė ikim sot ne prej mėsimit
Se s'mund tė durojmė,
Dot nuk e kuptojmė,
Kohėn humbim e asgjė s'fitojmė

(2 herė)
Se koha ėshtė veē pėr aventurė
Se u lodhėm duke mėsuar,
Njė histori qė ish dikur.
Majė hundės na janė grumbulluar,
Kėshillat dhe morali i kotė,
Dhe heronjtė e imponuar
----------------

Bie zilja, nxėnėsit dalin,
Grupe-grupe duke qeshur,
Gjithė problemet i harrojnė,
Nisen tė pushtojnė qytetin.

Kėshtu ditėt rresht kalojnė,
Gjeneratat zėvendėsohen,
Por njėsoj ne do tė kėndojmė,
Se problemet nuk ndryshojnė.

(Refreni)

Shiko profilin e anėtarit http://albdigital.forums1.net/

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi