Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Sistem Operativ Linux!

Sistem Operativ Linux!

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Sistem Operativ Linux! prej Mon Apr 09 2007, 05:56

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Sistemet e operimit me te famshme ndahen ne dy familje.
unix e microsoft.
ne familjen unix hyjne sistemi i operimit mac os e linuxet e familjeve te ndryshme
mac os eshte nje sistem mjaft solid dhe i komletuar ofron nje game te gjere sherbimesh sidomos per ke eshte i interesuar mbi grafiken soliditeti i tij qendron dhe ne faktin qe per te nuk ekzistojne viruse max 1 ne dy vjet eshte teper i perhapur ne amerike ku shitje e tij favorizohet dhe nga ligjet antimonopol qe ka amerika kunder microsoft
ndersa linux eshte nje kushuri i vogel e i varfer i mac os
eshte nje rruge e mesme mes mac os e windows persa i perket sigurise ne rrjet pasi linux kur infektohet nga viruset nuk demtohet gjithe komp por vetem kartela ku ka hyre virusi e me pas ju mund ta fshini kjo fale file sistemit qe ka linux ndersa ne windows po hyri virusi
fillon festa e tij pasi komp ne windows jane mjaft te ndjeshem ndaj viruseve
linuxi nuk eshte akoma i famshem per arsye se eshte akoma software open source
por per profesionistet linux eshte i adhurushem
te gjithe rrjetet e bankave jane te bazuara mbi linux per arsye se besueshmeria qe jep ai eshte teper e larte


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi