Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Ethernet me 100 GB/s

Ethernet me 100 GB/s

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Ethernet me 100 GB/s prej Thu Apr 12 2007, 07:49

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
- Ditėve tė fundit po pėrhapen me tė madhe informatat lidhur me shpejtėsinė prej 14 terabit pėr sekondė nėpėrmjet rrjetit nė Japoni, cka pėr ne nu ka edhe aq "shumė" rėndėso qė pėrdorim ende 100Base-T Ruter nėpėr shtėpi dhe zyre. Tani janė pėrhapur edhe lajmet pėr ruterin e parė Gigabit. Mė herėt ėshtė prezantuar lidhja Ethernet nėpėrmjet Huston dhe Teksas dhe Tampa nė Florida me shpejtėsi prej 100 Gigabit/s.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi