Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Virusi me i ri

Virusi me i ri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Virusi me i ri prej Thu Apr 26 2007, 05:15

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Ju duhet te jeni ne dijeni gjate diteve vijuese:

Te mos e hapni asnje porosi me fajllin e bashkangjitur te quajtur
"Invitation" pa dallim se kush ja ka derguar, eshte virus qe hap Olimpic
Torch i cili "djeg" te tere hard diskun C te kompjuterit tuaj. Ky virus do
te pranohet nga dikush qe ka e-mail adresen tuaj ne listen kontaktuese te
saj/tij, kjo eshte pse ju duhet ta dergoni kete e-mail te te gjithe personat
qe ju kontaktoni. Eshte me mire te pranoni kete porosi 25 here se sa te te
pranoni virusin dhe ta hapni.
Nese ju pranoni e-mail-in e quajtur "invitation", mendime (ide) te derguar nga shoket , mos t'i hapni dhe ta mbyllni kompjuterin menjehere.
Ky eshte virusi me i keq, i njohur nga CNN, eshte klasifikuar nga Microsoft
i virusi me destruktiv ndonjehere.
Ky virus eshte zbuluar dje nga McAfee, Symantec dhe ende nuk ka ndonje
mendim per zgjidhjen e tij.
Ky virus thjeshte shkaterron Zero Sector-in te Hard Disc-ut, ku informatat
vitale mbahen.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi