Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Free Domains

Free Domains

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Free Domains prej Thu Jan 18 2007, 17:06

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
http://www.freewebtown.com - 1 GB

http://tripod.lycos.co.uk - 50 GB + php mysql

www.Port5.com

http://www.liquid2k.com/ (recommended)
http://www.brinkster.com/ (recommended)
http://www.demented.org/
http://www.cfm-resources.com/
http://www.digitalrice.com/

Host suporton PHP, 15-25 MB, MySQL

http://www.spam-site.www/ (no-ads)
http://www.php50.com/ (pop-up)
http://www.t35.com/ (pop-up)
http://www.clawz.com/ (banner)
http://www.tripod.co.uk/ (pop-up, MySQL included)

Host & FTP

http://www.freewebsites.com/
http://www.gizba.com/
http:/ /www.webavenue.org/
http://www.hut.ru/
http://www.web1000.com/
http://www.ph idji.com/ (100MB, no ads, ASP)
http://www.spacetowns.com ( 50 MB, no ad's )
http://www.freecoolpages.com ( 50 MB, PHP4 )
http://www.topcities.com ( 150MB )
http://www.nerocities.com ( 100MB, FTP, no ad's )
http://www.Topzite.com ( 1000MB, FTP, no ad's, CGI )
http://www.tripod.c?uk ( 100MB, ad's )
http://www.mystigall.com/ (75MB, no ads, FTP, CGI)
http://www.webazn.net/ (50MB, no Ads)

Mini Host

http://www.enjetek.com ( 15MB )
http://www.f2g.net ( 15MB, FTP, no ads, PHP4 )
http://www.geocities.com/
http://www.angelfire.com/
http://www.tripod.com/
http://www.topcities.com/

Host suporton CGI per Ikonboard dhe YaBB, FTP

http://www.brinkster.com/ (pa FTP, dhe pa reklama)
http://www.raketnet.nl/
http://www.cfm-resources.com/
http://www.aspfreeserver.com/
http://www.websamba.com/

Host 15MB, transferte 1GB/month, PHP, MySQL, CGI

http://www.port5.com ( 15MB, FTP, no ad's )
http://www.amzweb.net/signup.php (also offers ASP)
http://www.spaceports.com/
http://www.digitalrice.com/ (only 5 MB space)
http://www.portland.c?uk/ (only 100 MB transfer)

Host 20-30 MB, PHP, MySQL, FTP

http://www.spam-site.www/ (no ads)
http://www.spaceports.com/
http://www.tripod.co.uk/
http:// www.multimania.com/
http://www.amzweb.net/signup.php
http://www.web1000.com/ (use at your own risk! vious2)
http://youthofamerica.org/ (20MB, browser noads RealVideo RealAudio POP Email ASP SSI CGI-BIN)
http://www.t35.com ( 35MB, FTP, no ad's )

Host 20MB , transfer unlimited, FTP

http://www.webavenue.org/ (no ads)
http://www.ghs20.com/ (no ads)
http://www.spam-site.www/ (no ads)
http://www.amzweb.net/signup.php
http://www.netfirms.com/
http://www.fateback.com/
http://www.barrysworld.com/ (35MB, no ads, fast, PHP)

~~~Free BulletinBoards/Forums

http://www.phpbb.com - phpBB2 (PHP, mySQL)
http://woltlab.de - wbb1 (PHP, mySQL)
http://yabb.info - YaBB SE (PHP, mySQL)
http://openbb.com - OpenBB2 (PHP,mySQL)
http://www.invisionboard.com - Ibforums (PHP,mySQL AND CGI)
http://forum.snitz.com Snitz Forum2000 (ASP)
http://german-bulletin-board.de - gBB (PHP, mySQL) (Cool)
http://www.phorum.org/ - Phorum (PHP + MySQL; open source)
http://www.xmbforum.com/ - XMB (PHP + MySQL)
http://www.minibb.net/ - MiniBB (PHP + MySQL)
http://www.yabb.com/- YaBB original (CGI)
http://www.mybboard.com/ - MyBB/DevBB (PHP, MySQL)
http://www.xmbforum.com/ - XMB (PHP, mySQL
http://www.simplemessageboard.com/ - SMP (CFM, MSsql)
http://www.lokwa.com/ - lokwaBB (PHP, Mysql)
http://www.mercuryboard.com/ - MurcuryBoard (PHP, MySQL)
http://edge-programming.com/eboard/ - EBoard (PHP)
http://www.smartbb.net/ - SmartBB (PHP, Mysql)
http://www.icredibb.com/ - iBB (PHP, Mysql)
http://www.myboard.co.uk/ - myBoard (PHP, MySQL)
http://mybboard.com - DevBB (PHP, mysql)
http://www.versiforum.com - VersiForum (ASP)

~~~Free Remotly Hosted Forums

http://upperboard.com/
http://forums.asp-dev.co.uk/
ht tp://www.xsorbit.com/
http://www.proboards.com/
http://www.ezboard .com/
http://forums.hostultra.com/
http://www.network54.com/
http://www.everyone.net/
http://www.mycool.com
http://www.guestforum.com/
http://www. voy.com/
http://www.dk3.com/
http://www.homepagetools.com/ultraboa rd
http://www.swiftsolution.com/
http://groups.yahoo.com/
http://communities.msn.com/
http://on.starblvd.net/meet
http://forums.delphi.com/
http://www.suddenlaunch.com/
http://bb.bbboy.net/
http://www.eboards4all.com/

~~~Free Subdomains

www.freeurl.com
www.jwdx.com
www.cjb.net
www.dot.tk
www.v3.com
www.hotredirect.com
www.internetjump.com
www.explode.to
www.zdos.com
www.webalias.com
www.re duce.to
www.warping.to
www.gosurfto.com
www.2000c.net
www.shorturl.com
www.has.it
www.doze.to
www.nigx.net
www.1fx.net
www.soar.to
www.123redirect.com
www.ipfox.com
www.webweaver .nu
www.ohgo.com
www.url-redirection.org
www.aliasnames.com
www.get-2.com
www.myredirector.com
www.dot.nu
www.tr.cx
www.kickme.to
www.rapworld.com/url/
www.dk3.com
www.xiy.net
www.url.animeumbrella.com
www.suite.net/url.htm
www.surftohere.com
www.israd.net
www.ontheweb.nu
www.globalredirect.com
www.flash.to
www.zooming.to
www.emu.vg
www.linkworld.to
www.rename.net
www.url4life.com
www.n2v.net
www.nethop.com
www.webmask.com
www.heroffice.com
www.crcpl.tsx.org
www.guruguru.to
www.iscool.net
www.dkanet.com
www.r67.com
www.uni.cc
www.fr.fm
www.d.bz
www.e33.de
www.de.vu
www.dd.vu
www .6x.to
www.b4.to
www.b6.to
www.h3.to
www.thx.to
www.rox.to
www.faster.as
www.hop2.de
www.tsx.to
www.tsx.org
www.bootme.t o
www.2fbi.de
www.ubb.cc
www.IDz.net
http://zwap.to
www.xsub.ws
www.2b.to
www.elite.to
www.2fb i.de
www.suckz.de
www.b6.to
www.quickurl.com
http://www.9cy.net/myred/signup.php

~~~Free Domains

http://www.dot.tk/ (redirection)
http://www.uni.cc/ (redirection, webhosting, OR domain)
http://www.ripn.net:8080/en/ (domain)
www.dhs.org
http://www.acidmist.com/
http://www.1millionfreedomains.com/ (requires reserve fee)

~~~Co-Brands

http://megagiga.com
http://portland.co.uk
http://www.communityarchitect.com/
http://www.muttle.com/

~~~Free FileStorage

http://java.isavvix.com/freeback.jsp
http://www.myp lay.com/
http://www.sharemation.com/
http://www.staroffice.com/
http://www.storagevault.net/
http://www.tiomeg.com/
http://briefcase.yahoo.com/
http://ww w.zden.com/Signup.asp?ID=136463

~~~Free Pop3Mails

http://mail.uni.de
http://quickemail.de
http://gmx.net
http://mypad.com
http://kgb.cz
http://amexmail.com
http://f reemail.web.de
http://hotmail.com (not sure)
http://uyeler.mynet.com
http://eng.mail.port.ru
http://passagen.se
http://cjb.net
http://myrealbox.com
http://mail.urbia.de
http://my-mail.ch
http://westonline.com
http://mundomail.net
http://www.hotpop.com
http://webmail.berlin.de
http://club.lemonde.fr
http://emailcity.de
http://mail.lycos.co.uk
http://epost.d e
http://schondrin.de
http://freemail.nl
http://idlo.de
http://saintmail.net
http://topsurf.com
http://uk2.net
http://liquid2k.com
http://dostmail.com
http://china.com
http://hotpop.com
http://newmail.net
http://mail.arabia.com
http://mail.ofir.dk
http://home.se
h ttp://epost.portalen.no
http://runbox.com
http://mail.tut.by

~~~Free Email for your site

http://bigmailbox.com
http://zzn.com
http://i-p.com
http://oemmail.com

~~~Free Counters/Stats for ur site

www.sitemeter.com
http://www.addfreestats.com
www.bravenet.com
www.admo.net
www.thecounter.com
http://www.extreme-dm.com/
http://www.nedstat.com/
www.stats4all.com
www.realtracker.com
http://www.analogstats.com
http://www.geocounter.net
www.webtrendslive.com
http://www.okcounter.com
http://www.vioclicks.com

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

2Normal Re: Free Domains prej Tue Mar 06 2007, 12:40

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi