Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Antivirusi Me i Mire ( rezultatet nga CyberTest)

Antivirusi Me i Mire ( rezultatet nga CyberTest)

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Antivirusi Me i Mir ( rezultatet nga CyberTest)
Edhe kete vit CyberTest ka testuar per Antivirusin me te mire .Jan perdorur 147.000+ Virusa.
Ja dhe lista ..

* 1. Kaspersky version 6.0.0.303 - 99.62%
* 2. Active Virus Shield by AOL version 6.0.0.299 - 99.62%
* 3. F-Secure 2006 version 6.12.90 - 96.86%
* 4. BitDefender Professional version 9 - 96.63%
* 5. CyberScrub version 1.0 - 95.98%
* 6. eScan version 8.0.671.1 - 95.82%
* 7. BitDefender freeware version 8.0.202 - 95.57%
* 8. BullGuard version 6.1 - 95.57%
* 9. AntiVir Premium version 7.01.01.02 - 95.45%
* 10. Nod32 version 2.51.30 - 95.14%
* 11. AntiVir Classic version 7.01.01.02 - 94.26%
* 12. ViruScape 2006 version 1.02.0935.0137 - 93.87%
* 13. McAfee version 10.0.27 - 93.03%
* 14. McAfee Enterprise version 8.0.0 - 91.76%
* 15. F-Prot version 6.0.4.3 beta - 87.88%
* 16. Avast Professional version 4.7.871 - 87.46%
* 17. Avast freeware version 4.7.871 - 87.46%
* 18. Dr. Web version 4.33.2 - 86.03%
* 19. Norman version 5.90.23 - 85.65%
* 20. F-Prot version 3.16f - 85.14%
* 21. ArcaVir 2006 - 83.44%
* 22. Norton Professional 2006 - 83.18%
* 23. AVG Professional version 7.1.405 - 82.82%
* 24. AVG freeware version 7.1.405 - 82.82%
* 25. Panda 2007 version 2.00.01 - 82.23%
* 26. Virus Chaser version 5.0a - 81.47%
* 27. PC-Cillin 2006 version 14.10.1051 - 80.90%
* 28. VBA32 version 3.11.0 - 79.12%
* 29. ViRobot Expert version 4.0 - 76.22%
* 30. UNA version 1.83 - 75.44%

Pra vendi i pare -Kaspersky
Ndersa ne vendin e dyte eshte Active Virus Shield nga AOL qe e ka perqindjen e njejt me kaspersky'n dhe ka nje perparsi sepse eshte Falas

Ndersa ne Heuristic Testings

* 1. Nod32 2.51.30 - 41503
* 2. Vba32 3.11.0 - 32911
* 3. VirIT 6.1.9 - 16469
* 4. AVG 7.1.405 Professional - 13624
* 5. AVG 7.1.405 freeware - 13624
* 6. Rising AV 18.41.30 - 12214
* 7. McAfee 10.0.27 - 10708
* 8. Ikarus 5.19 - 7191
* 9. F-Prot 6.0.4.3 beta - 6247
* 10. Ukrainian National Antivirus 1.83 - 5506


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi