Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Edhe Transport publik nė Google Maps

Edhe Transport publik nė Google Maps

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Edhe Transport publik nė Google Maps prej Sat Jun 09 2007, 10:31

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin

Google Maps, qė nga dita e martė, ka filluar tė prezantojė edhe linjat transite tė autobusėve, tramvajeve dhe trenave, nė disa qytete mė tė mėdha botėrore.
Nė hartat e qyteteve ku ofrohet kjo mundėsi, do t’i vėreni ikonat e tramvajeve, autobusėve dhe trenave. Nėse klikoni mbi ndonjė ikonė do tė fitoni orarin e udhėtimeve, ndėrsa duke klikuar mbi orarin e udhėtimeve, do tė shihni listėn e plotė tė nisjeve dhe arritjeve tė mjeteve tė transportit publik.
Nė njė numėr tė kufizuar tė qyteteve madje mund tė planifikoni udhėtimin tuaj – pra ju duhet tė shkruani vendnisjen dhe destinacionin tuaj – dhe do tė mėsoni sa tramvaje ose autobusė qarkullojnė nė atė linjė udhėtimi si dhe kohėn e nisjes dhe arritjes sė tyre. Kėtė gjė mund ta testoni nė adresėn www.google.com/transit.
Kjo mundėsi, tash pėr tash, ofrohet vetėm nė qytetet e mėdha amerikane dhe evropiane, si nė Boston, Vjenė, Cyrih etj.
Google, me kėtė rast u ka bėrė thirrje tė gjitha kompanive/organeve qė merren me transport publik, qė t’i dėrgojnė tė dhėnat pėr qarkullimin e mjeteve tė tyre transportuese.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi