Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Si Tė Ndalojm Kopjimin e Imazheve.!!

Si Tė Ndalojm Kopjimin e Imazheve.!!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Si Tė Ndalojm Kopjimin e Imazheve.!! prej Wed Jun 27 2007, 08:43

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Si ta Ndalojm Kopjimin e Imageve !!!

Pajtohem plotesisht me edspace se ne praktike dicka e tille eshte e pamundur. Por nje browser dhe ai eshte IE mund te arrihet nje siguri e konsiderueshme ne kete drejtim dhe kjo deri ne 99%.

1.Ne kete browser mund te pamundesosh kopjimin, me butonin e djathe pa hequr funksionalitetin e tij (hapjen e menuse se shpejte).
2. Me te njejten menyre (1) mund ta pamundesosh terheqjen e fotos deri ne "desktop" apo ndonje aplikacion tjeter.
3. Mund te pamundesosh regjistrimin ne skedaret e perkohshme me META TAG adekuat.
4. Mund t'ia zbrazesh "clipboardin" nga permbajtja e PrintScreen kopjes automatikisht duke ia zevendesuar permbajtjen me mesazhin "ndalohet kopjimi i fotgrafive1"
5. Mund te shfrytezosh "onmouseout" si dhe "onblur" per te zevendesuar imazhet ne verejte te caktuar per si preventive ndaj eksperteve.

Jane edhe nje apo dy vrima tjera qe mund te mbyllen me vone, por sic e ceka kete nivel te sigurise mund ta arrish vetem me IE.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi