Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Trojani i ri simulon procesin aktivizues

Trojani i ri simulon procesin aktivizues

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Trojani i ri simulon procesin aktivizues prej Sun Jul 08 2007, 09:47

Tini

Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Ishte vetëm çështje kohe kur do të paraqitet trojani i cili duket nëmënyrë identike sikurse procesi aktivizues i Windowsit. Më në fund arriti. Ky krimb, i quajtur Trojan.Kardphisher, instalohet në kompjuter dhe më pas paraqet porosinë në të cilën shkruan që ky versioni Windowsit është aktivizuar nga dikush tjetër.
Pastaj lutpronarin e kompjuterit të infektuar që të riaktivizojë Windowsin evet, për të penguar përhapjen e kopjeve pirate të këtij sistemi operativ.Më pas kërkohet që shfrytëzuesi të fus numrin e kartelës kredituese,thjesht për të pasur informatën për mënyrën e pagesës, dhe jo që të përdoret, gjoja. Tutje pason rrëfimi standard për respektimine privacitetit etj. Nëse klikohet "No" kompjuteri fiket, ndërsa "Yes"çon tek dritarja e ardhshme në të cilën futen detajet për kartelëndhe të dhënat e pronarit.Duhet pranuar se duket mjaft bindëse, gjë që mund të shihet nga pamjanë fotografinë.

Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi