Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Trojani i ri simulon procesin aktivizues

Trojani i ri simulon procesin aktivizues

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Trojani i ri simulon procesin aktivizues prej Sun Jul 08 2007, 09:47

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Ishte vetėm ēėshtje kohe kur do tė paraqitet trojani i cili duket nėmėnyrė identike sikurse procesi aktivizues i Windowsit. Mė nė fund arriti. Ky krimb, i quajtur Trojan.Kardphisher, instalohet nė kompjuter dhe mė pas paraqet porosinė nė tė cilėn shkruan qė ky versioni Windowsit ėshtė aktivizuar nga dikush tjetėr.
Pastaj lutpronarin e kompjuterit tė infektuar qė tė riaktivizojė Windowsin evet, pėr tė penguar pėrhapjen e kopjeve pirate tė kėtij sistemi operativ.Mė pas kėrkohet qė shfrytėzuesi tė fus numrin e kartelės kredituese,thjesht pėr tė pasur informatėn pėr mėnyrėn e pagesės, dhe jo qė tė pėrdoret, gjoja. Tutje pason rrėfimi standard pėr respektimine privacitetit etj. Nėse klikohet "No" kompjuteri fiket, ndėrsa "Yes"ēon tek dritarja e ardhshme nė tė cilėn futen detajet pėr kartelėndhe tė dhėnat e pronarit.Duhet pranuar se duket mjaft bindėse, gjė qė mund tė shihet nga pamjanė fotografinė.
Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi