Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Vetėm pėr njė muaj 5.000 instalime tė reja

Vetėm pėr njė muaj 5.000 instalime tė reja

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin


Qytetarėt e Kosovės kanė shprehur interesim tė madh pėr instalimin e internetit pėrmes linjės ADSL si dhe pėr numra tė rinj telefonik.

Telekomi i Kosovės pėr vetėm njė muaj ka bėrė 5.000 instalime tė reja, prej tė cilave 3.300 linja ADSL me tė cilėt mundėsohet shfrytėzimi i internetit dhe 1.700 instalime tė numrave tė rinj telefonik.

Nėse llogarisim nga data 2 prill, kur Telekomi i Kosovės startoi me pakot e reja tė shėrbimeve tė veta, janė bėrė gjithsej mbi 8.000 instalime tė reja tė linjave telefonike + 3.300 parapagues tė rinj tė ADSL-sė. Krahasuar me vitet paraprake, kjo pėrbėnė shumėn e instalimeve tė bėra gjatė vitit 2005 dhe 2006 sė bashku.

Ēmimi pėr instalimin e linjės tė re telefonike ėshtė zbritur nė vetėm nė 10 euro, ndėrkaq instalimi i ADSL ėshtė falas, pėrfshi kėtu edhe modemin pėrkatės.

Duke marrė parasysh se interesimi i konsumatorėve ėshtė jashtėzakonisht i madh, si pėr ADSL ashtu edhe pėr linja tė reja, janė regjistruar raste tė tentimit tė dhėnies sė ryshfetit pėr tė shpejtuar procedurėn e instalimit tė ADSL, thuhet nė njoftimin e PTK-sė.

Telekomi i Kosovės i siguron tė gjithė konsumatorėt se po bėnė pėrpjekje maksimale qė kudo tė ekzistoj mundėsia teknike, instalimi tė bėhet nė afat sa mė tė shkurtėr.

Pėr instalime nuk ėshtė e nevojshme asnjė pagesė shtesė, pėrpos ēmimeve tashmė tė publikuara tė cilat janė shumė atraktive duke pasur parasysh cilėsinė e lartė tė shėrbimeve qė ofrohen.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi