Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Tė Ndryshme «« » Tema tė Lira » Gjuha e trupit.....

Gjuha e trupit.....

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Gjuha e trupit..... prej Tue Sep 11 2007, 02:28

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
hapa kete teme duke menduar se,kemi dhe nje gjuhe,te cilen nuk e degjojme,,,,,,,,
.....Sjellja e trupit na flet cfar personi jemi,gjegjesisht cfar ndjejme.
Cfar mendoni per kete konkludim:?: -Komunikimi pa fjale,eshte gjuha e trupit:?: Exclamation

Shiko profilin e anėtarit

2Normal Re: Gjuha e trupit..... prej Tue Sep 11 2007, 09:18

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Une Mendoj se ke hap nje teme shume te qelluar!.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

3Normal KUR NĖ KREVAT KOMANDON AI apo AJO prej Tue Sep 11 2007, 09:20

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Ai vendos momentin kur duhet bėrė dashuri dhe drejton gjithė lojėn erotike: si tė stabilizosh njė ekuilibėr tė shėndetshėm?

I ėmbėl, pasional, i pakontrollueshėm. Njė partner ideal, veē faktit se nė
momentin kur gjendeni vetėm nė krevat ai kthehet nė njė person egoist dhe dėshiron qė “loja” tė vazhdojė sipas rregullave tė tij. Nuk ėshtė edhe aq ēėshtje dominimi tė lidhjes - pasi kjo shpesh rregullohet edhe jashtė krevatit - duhet logjikuar me mendėsinė se tė dy partnerėt duhet tė kėnaqen nė krevat. Secili duhet tė jetė i lirė tė kryejė siē i pėlqen marrėdhėnien seksuale - kur bėhet fjalė pėr kėnaqėsinė e seksit, nuk ka tolerancė apo lėshime. Krevati nuk ėshtė vendi pėr altruizėm. Duhet bashkėpunim: ėshtė pothuaj njė marrėveshje e heshtur - e pathėnė me fjalė;
ėshtė gjuha e trupit qė flet. Kjo gjuhė ėshtė shumė personale, por nuk duhet harruar nė asnjė rast se ajo ėshtė nė veprim, ndaj duhet kuptuar dhe respektuar.
Edhe nė krevat pasqyrohen komplekset zakonore dhe psikologjike tė njerėzve, kultura e secilit duhet tė jetė gjithėpėrfshirėse, ndaj mos i lini asnjėherė leksionet e seksologjisė nė shkollė- mėsojuani kėtė edhe fėmijeve tuaj.

Seksi si antistres

Lidhur me mėnyrėn se si jemi mėsuar t'i shohim dhe t'i perceptojmė gjėrat, ėshtė krijuar mendimi se ėshtė mashkulli ai qė duhet tė ndėrmarrė hapin e parė pėr fillimin e raportit seksual. Pėr femrat - nėse prestacionet e mashkullit tė tyre janė tė larta - kjo ėshtė diēka shumė e kėnaqshme. Kjo sjellje e mashkullit shpesh lind nga modelet tradicionale tė virilitetit, tė cilat janė tė rrėnjosura thellė nė karakterin e tij; nė momentin qė kjo skemė seksuale nuk ndiqet mashkulli shqetėsohet dhe shpesh nuk mundet ta vazhdojė marrėdhėnien. Ky moment ėshtė zhgėnjyes pėr tė dy partnerėt. Zgjidhja e problemit duhet gjetur nė thjeshtėsinė e tė menduarit: pėrfytyroni dy kafshė tė cilat janė tė gatshme pėr t'u ēiftėzuar. Ato nuk mendojnė dhe nuk kanė komplekse ndaj njėri-tjetrit, por ndjekin instinktet, tė cilat po do tė dish t'i dėgjosh brenda teje, do tė tė falin kėnaqėsinė qė kėrkon. Mbyllni sytė dhe mos mendoni pėr skemat seksuale qė njihni, thjesht veproni… Seksi ėshtė antistres, por nėse nuk trajtohet si duhet, kthehet nė makth. Kush ėshtė pak i zgjuar, duhet tė dijė ta shfrytėzojė rastin edhe pse do t'i duhet tė sakrifikojė pak nga krenaria mashkullore.

Kur nė krevat komandon ajo

Kur femra komandon nė intimitet mund tė jetė njė lojė tepėr zbavitėse, por edhe e rrezikshme.
Femra duhet tė ketė shumė aftėsi nė krevat: tė jetė e dobėt, tė jetė e fortė, tė jetė… Duhet tė jeni shumė tė afta pėr t'i pėrballuar me sukses gjithė kėto prova: nė mėnyrė qė ju dhe mashkulli qė keni nė krevat tė ndiheni mirė.
Pushteti i krevatit ėshtė njė thikė me dy presa, sidomos pėr femrat dhe nė vend qė t'ju kėnaqė, mund t'ju krijojė probleme. Sė pari duhet tė pėrgatisni “fushėbetejėn”. Bėjini tė ditur mashkullit se kjo ėshtė njė lojė, tė cilėn pėr momentin doni ta udhėhiqni, ai sigurisht nuk do tė refuzojė. Lojėrat erotike janė tė lejuara: herė ėmbėl, herė egėrsisht, duke mos dalė asnjėherė nga karakteri femėror.
Tė mirat dhe tė kėqijat
Sidomos pėr meshkujt e pamėsuar kjo lojė mund tė perceptohet si kėrcėnim ndaj virilitetit tė tyre, ndaj nuk duhet tė jeni shumė direkte nė atė ēfarė kėrkoni. Sidomos nė fillimet e lidhjeve njė mėnyrė e tillė do tė ishte antiproduktive, pasi harmonia seksuale do tė prishej.
Zgjidhja? Njė hap mbrapa, ju lutem! Duhet tė tėrhiqeni nė skutėn tuaj dhe t'i lini partnerit kohė pėr tė vepruar. Kjo nuk do tė thotė se duhet tė ktheheni nė pasivitet, por t'i shprehni dėshirat tuaja nė njė mėnyrė sa mė tė ėmbėl dhe joshėse. Kjo nuk do tė jetė e vėshtirė, duhet vetėm tė jeni vetvetja, tė jeni femra.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

4Normal Re: Gjuha e trupit..... prej Tue Sep 11 2007, 10:55

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ahahahaah,lool,ti shume thelle i hyre,,,Smile

Shiko profilin e anėtarit

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi