Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » MSI TwinTurbo - kartelė grafike mė dy BIOS-ė

MSI TwinTurbo - kartelė grafike mė dy BIOS-ė

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Edhe pse nuk ėshtė e para me zgjidhje tė tillė, MSI do tė mund tė arrinte sukses mė tė madh me kartelat TwinTurbo. Kėto modele vijnė me dy BIOS-ė me frekuenca tė ndryshme, dhe duhet shtypur njė pullė pėr tė zgjedhur njėrin.

Kjo do tė duhej tė lehtėsojė ndryshimin e regjimit tė punės pėr shfrytėzuesit, dhe tė zvogėlojė mundimin e kartelės kur nuk ka nevojė pėr overclock. Pėr fat tė keq pulla ėshtė e vendosur nė bracket, kėshtu qė duhet edhe pak kėrrusje prapa kompjuterit.I pari model TwinTurbo ėshtė NX8600GT, i cili punon nė frekuenca 540/580, 1450/1508, 1400/1600 (bėrthama, shader procesorėt dhe memoria, respektivisht).


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi