Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Të Ndryshme «« » Tema të Lira » Ngjyra qe ju pelqen me shume,flet per karakterin tuaj!

Ngjyra qe ju pelqen me shume,flet per karakterin tuaj!

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Cdonjeri nga ne pelqen nje ngjyre te vecante.Cdonjeri ka nje ngjyre te preferuar dhe ajo ngjyre tregon karakterin individual te cdo njeri,per personalitetin e tij!Zhgjidhni nje nga ngjyrat e meposhtme dhe lexoni pershkrimin qe korrespondon.Mund te zbuloni karakterin tuaj.Nder te tjerat,ky test zbulon disa te verteta te karakterit tuaj,per te cilat,as ju vete nuk jeni te ndergjegjshem se ekzistojne.

Ngjyra e zeze:jeni nje person krejtesisht antikonformist pak gjykues dhe ekstravagant.Ne menyren tuaj te te reaguarit ,ka cdo here proteste dhe rrebelizem.Historite e dashurise tuaj jan cdo here antikonvencionale.Ju pelqen te jeni enigmatike dhe misterioze edhe pse kjo menyre ne fund te fundit eshte nje metode per tu mbrojte nga te tjeret.

Ngjyra e kuqe:ne natyre jeni tendencioze te fshehur.Rrini cdo here pasiv perballe problemeve dhe ndodhive qe ju sjelle jeta.Pikerisht per kete,jeni ne kerkim te emocioneve te forta,e vetmja arsye qe ju jep energji dhe ju ven ne levizje,ku dhe reagoni.Kur arrini te reagoni,krijohet mbrenda jush emocione te forta,imagjinate dhe kreativitet.

Ngjyra e portokallt:Kjo ngjyre tregon se,jeni nje person teper i ndjeshem,delikat dhe enderrues ne te njejten kohe.Keni nje raport te shkelqyer humanizmi edhe kur perballeni me te tjeret.Per ju jeta ka kuptim,vetem nese bazohet ne raporte autentike te miqesise dhe solidaritetit.Do jete gje e mire te reagoni ne nje menyre me te thelle.

Ngjyra lejla:Jeni nje person me nje bote te madhe shpirterore.Shpesh here dilni nga natyra juaj reale qe ju rrethon.Problemi juaj eshte,se nuk ndjeheni te vleresuar nga miqet dhe shoket ne pergjithesi,gje qe ju ben te vuani shume,dicka qe nuk e shfaqni dot.

Ngjyra e kuqrremte:Keni nje temperament te forte dhe keni nevoje per nje afrimitet personal dhe profesional.Reziltoni nje person teper i detajur, ne te gjitha ato qe beni dhe ne pergjithesi arrini ate qe synoni.Shpesh,personaliteti juaj i forte keqkuptohet nga te tjeret si ambicje e gjakftohtesi.

Ngjyra jeshile:Kush pelqen kete ngjyre eshte nje person ne dukje realist,por ne te vertet i turpshem,i pasigurte dhe qe ka nevoje per mbeshtetje.Jeni tip qe nuk i shfaqni ndjenjat e juaja dhe i ndrydhni ato,sepse,keni frige te tregoni dobesite qe keni.

Ngjyra e verdhe:Jeni person romatik,i ndjeshem dhe ekspresiv.Per shkak te sensibilitetit dhe mungeses se guximit,keni frige te perballeni me realitetin.Jeni te friguar nga sfidat e jetes dhe personave qe ju rrethojne.Shpesh,njerezit qe ju rrine prane mundohen ti shfrytezojne keto tipare te karaakterit tuaj,per te arrit synimet e tyre.

Ngjyra blu:Keni nje natyre jashtezakonisht humane,te ndjeshme dhe te sinqerte.Ne raport me te tjeret keni nevoje per qendrueshmeri dhe stabilitet.Gjithashtu qendrueshmeri kerkoni edhe ne mardheniet tuaja sentimentale,gje qe ju con ne mospranim kompromisi
.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

ilirjana

avatar
Administratore
Administratore
ME PELQEN NGJYRA E KALTERT APO BLU SEPSE ESHTE E VERTET SE CILEN NGJYR NE DOJM AJO TREGON SHUM PER NE.
NGJYRA IME TREGON SHUM SE QFAR PERSONI APO TIPI I NJERIUT JAM.
Ngjyra blu:Keni nje natyre jashtezakonisht humane,te ndjeshme dhe te sinqerte.Ne raport me te tjeret keni nevoje per qendrueshmeri dhe stabilitet.Gjithashtu qendrueshmeri kerkoni edhe ne mardheniet tuaja sentimentale,gje qe ju con ne mospranim kompromisi.

Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.realbb.net/

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ah ne femerat nje mendje paskemi ,nepergjithesi:)

dhe mua me terheq shume Blu


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Mua zakonisht me pelqen e zeza me shume, kur hyj ne dyqane, nese kam per te blere dicka klasike gjithmone e zeza mbizoteron ne gustot e mia, nese duhet te blej dicka sportive atehere gjithmone marr dicka me ngjyra te hapura.

Ngjyra e zeze:jeni nje person krejtesisht antikonformist pak gjykues dhe ekstravagant.Ne menyren tuaj te te reaguarit ,ka cdo here proteste dhe rrebelizem.Historite e dashurise tuaj jan cdo here antikonvencionale.Ju pelqen te jeni enigmatike dhe misterioze edhe pse kjo menyre ne fund te fundit eshte nje metode per tu mbrojte nga te tjeret.

Por nuk jam kaq antikonformist dhe gjykues me thene te drejten.

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi