Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Të Ndryshme «« » Diskutime Shoqërore » Disa thenje per Dashurine!

Disa thenje per Dashurine!

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Disa thenje per Dashurine! prej Sat Oct 13 2007, 02:03

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
**te dashurosh,dmth.te transmetosh lumturine tende ne lumturine e tjeterit

**Dashurija dhe kollitja nuk mund te fshihen

**Dashurija eshte nje,por kopje te saj ka plot

**Dashurija,ngjarje boterore,por private

**Cdo njeri qe dashuron beson ne sendet e paarritura

**Dashurija shikon me zemer,prandaj nuk duhet zgjedh vetem me sy

**Dashurija eshte ceshtje ndjenjash,e jo e deshirave

**Dashurija dyshon dhe beson me te njejtat forca

**Te dashurosh dmth.te roberohesh nga vetevetja

**Aty ku ka shume dashuri dhe dhimbjet jan te medha

**Dashurija ben cudira: dobeson te fuqishmin,forcon te dobetin,nga i mencuri ben budallenje dhe nga budallenjt te mencur;favorizon pasionin dhe zhduk arsyet.Me nje fjale ,i permbys gjerat,,,,!!!

**Dashurija eshte ndoshta i vetmi shikim ,qe mund ta hedhim ne amshim

**Po te kerkosh arsye ne rrugen e dashurise eshte,sikurse te kerkosh qiellin me qiri

**Dashurija si rrobat,kenaqesi kur i nderron shpesh Smile


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

2Normal Re: Disa thenje per Dashurine! prej Sat Oct 13 2007, 02:13

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
**Dashurija nuk eshte egoiste

**Kur je i trishtuar shiko ne syte e asaj qe te dashuron,aty gjen fuqin per te buzeqeshur

**Mos qaj,se ne kete bote ka nje qe jeton per buzeqeshjen tende

**Dashurija eshte dobesi fizike,eshte poezi e ndjenjave

**Dashurija eshte verbim,kur vendoset para arsyes

**Dashurija eshte e shkurter kur dashurohesh pas te bukures dhe roberi,kur dashurohesh pas te pasures

**Sakrifica,sinqeriteti,fantazija,arsyeja,xhelozija dhe besimi jan valet e dashurise,pa to ajo humet ne detin e trazuar te jetes komplekse

**Dashurija eshte humnere,po qe se raje mbrenda,as kockat nuk te gjinden

**Dashurija eshte shanca qe i jepet dikujt te te thyej zemren dhe shpreson qe nuk do ta bej ate

**Zoti te ka dhene: Dy sy,dy duar,,,,dhe nje zemer,detyra jote eshte te gjejsh zemren tjeter

**Mos u brengos kurre se cfar vlere ke ti per mua,sepse per mua nuk do vlesh kurre me pak se bota!


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

3Normal Re: Disa thenje per Dashurine! prej Sat Oct 13 2007, 07:32

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Mit jeder Berührung,stirbt ein wenig Liebe"
Herbert von Karajan

"Baterflys in stomack-that's love"
Morgan Flatscher

"Otan agapas,tha kseris ti ine i agapi"
dmth."Nëse dashuron,e di se c'është dashuria"

Dhimitris Mitropanos
"Dashuria është ushqimi im"

Smile

Per Dashurine........,

Dashuria eshte ndjenje qe derdhet ne gjirin e zemres.
Dashuria prek cdo qelize te trupit.
Dashuria te do me gjithe zemer kur ate e cmon drejte.
Dashuria qe del nga shpirti eshte si perendesha e zhveshur pa ndonje stoli.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

4Normal Re: Disa thenje per Dashurine! prej Mon Mar 31 2008, 00:06

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
Tani shiko yjet.....
Mendo.......
Ne mes te hapesires me kerko......
lexo kete mesazh dhe buzeqesh Very Happy
Aty dhe mua do me kesh.
Nese me do prane tani.
Mbylli syte e fli.
Se ne enderr do te vi.

Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

5Normal Re: Disa thenje per Dashurine! prej Mon Mar 31 2008, 01:14

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Kejsi shkruajti:Tani shiko yjet.....
Mendo.......
Ne mes te hapesires me kerko......
lexo kete mesazh dhe buzeqesh Very Happy
Aty dhe mua do me kesh.
Nese me do prane tani.
Mbylli syte e fli.
Se ne enderr do te vi.


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

6Normal Re: Disa thenje per Dashurine! prej Mon Mar 31 2008, 01:41

Kejsi

avatar
Antar/e
Antar/e
LuNa shkruajti:
Kejsi shkruajti:Tani shiko yjet.....
Mendo.......
Ne mes te hapesires me kerko......
lexo kete mesazh dhe buzeqesh Very Happy
Aty dhe mua do me kesh.
Nese me do prane tani.
Mbylli syte e fli.
Se ne enderr do te vi.Shiko profilin e anëtarit http://www.gmail.com

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi