Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Analfabetizmi digjital godet Europėn

Analfabetizmi digjital godet Europėn

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Analfabetizmi digjital godet Europėn prej Sun Oct 14 2007, 00:24

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin

Europa humb miliarda dollarė investime pėr shkak tė mungesės sė fuqisė punėtore tė kualifikuar dhe teknologjikisht tė orientuar, thuhet nė raportin e Komisionit Europian.
Poashtu tėrhiqet vėrejtja qė 40 pėr qind e qytetarėve europianė vuajnė nga "analfabetizmi digjital", dhe se mungesa e fuqisė punėtore kualitative ngadalėson realizimin e projekteve tė reja. Prandaj miliarda dollarė tė investimeve potenciale nė vend se nė Europė pėrfundojnė nė tregjet e reja me rritje tė shpejtė, si India dhe Kina, ku ēdo vit dalin disa qindra mijėra inxhinierė tė rinj.
Pėr tė zbutur sadopak deri diku kėtė problem nė Komisionin Europian kanė paralajmėruar njė varg iniciativash, si e-Inclusion, qė ka pėr qėllim qė deri nė vitin 2010 tė pėrgjysmojė analfabetizmin digjital.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi