Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Shkenca Dhe Jeta «« » Filozofi-Psikologji&Sociologji » Buzeqeshja

Buzeqeshja

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Buzeqeshja prej Tue Oct 16 2007, 11:44

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
me kujtohet se kam lexuar per nje lebroz te shkrete te ndare nga gruaja sepse i detyruar te jetonte ne nje vend te izoluar per lebrozet.
cdo mengjes, sapo zbardhte, e shihnin te largohej.
nje dite e ndoqen dhe e kuptuan se shkonte ne kufirin ndares, ku e priste e shoqia per ti dhuruar nje buzeqeshje qe e bente te lumtur, dhe kthehej i ngushelluar dhe i gezuar per gjithe diten.

buzeqeshja na jep kurajo, na ben te kuptojme se personi qe na e dhuron na do te miren, na dhuron siguri, lumturi, dashuri.
Kujtoni nje femi akoma te vogel, sheh ne syte e se emes: nese mami i buzeqesh eshte i lumtur por nese eshte serioze do te thote se gjerat nuk shkojne mire dhe qan.

nuk jemi kernac per te dhuruar nje buzeqeshje..
me te mund te themi dashuri, lumturi, falie..

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi