Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Shkenca Dhe Jeta «« » Filozofi-Psikologji&Sociologji » Telepatija

Telepatija

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Telepatija prej Tue Oct 16 2007, 12:34

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Qysh ne vitet e 30-ta ne Leningrad fiziologu Leonid Vasilev e tregoi mundesine e hipnozes telepatike
Me sugjestionet nga Sevastopoli personi vecanerisht i ndjeshem binte ne hipnoze dhe nga ajo eshte zgjuar ne Leningrad(largesia 1700km)

Ne kohen me te re shkencetaret sovjetike kane vertetuar mundesine e telepatise ne largesi te madhe te subjektet tejet te ndjeshem
"Derguesi" i mbyllur ne nje lokal, ka marre disa objekte te cilat eshte dashur t ia "sinjalizoj" partnerit te vet ne anen tjeter te Bashkimit Sovjetik, larg 3000 km Ky i fundit ka qene ne gjendje te jape pershkrime te mira te objekteve te "sinjalizuar" Venia e subjektit ne kafazin e Faradejit, i cili nuk i leshon valet elektromagnetike, nuk e ka penguar telepatine Nga kjo u konkludua se telepatia nuk bazohet ne valet elektromagnetike, por ne nje lloj energjie deri tash te panjohur.

Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi