Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » VoIP & Google!

VoIP & Google!

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal VoIP & Google! prej Wed Jan 31 2007, 15:02

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
VoIP-Google, sė afėrmi telefona nė internet
Google sėrish do t'i lėkundė themelet e konkurencės. Kėtė here kompania e
njohur i ka vėnė syrin telefonisė falas nė internet, pėrkatėsisht VoIP. Kur
Google dėshiron diēka, edhe e merr! Telefonia falas nė internet konsiderohet
njė revolucion I vėrtetė, por ende nuk ka arritur kulmin e saj. VoIP ka
potencial tė madh, kėtė e vėrteton edhe Skype, program i cili deri tani
pėrdoret nga 50 milionė pėrdorues. Edhe pse ka interesim tė madh nė kėtė
teknologji tė re, asnjė kompani nuk ka filluar aplikimin e kėsaj
teknologjie. Nėse Google fillon me telefoninė nė internet, me siguri se do
tė bėjė revolucion nė botėn e internetit, gjė qė e ka bėrė deri mė tani me
tė gjithė risitė e veta. Parashikohet qė Google tė lidhė VoIP me kėrkuesin e
vet dhe do tė mundėsojė qė nė internet vetėm me njė klik tė bėhen edhe
thirrje telefonike. Google deri ani nuk ka dhėnė ndonjė koment, por ndėrtimi
i njė rrjeti tė tillė ndėrkombėtar bėn tė kuptohet se bėhet fjalė pėr
shėrbime tė telefonisė. Nė botė ka shumė kabllo optike qė janė tė nevojshme
pėr kėtė teknologji tė cilat nuk pėrdoren qė nga rėnia e "dotcom" nė vitin
2001. Kėto shiten me ēmime tė ulta, Google ka tė holla, por edhe ide pėr
shėrbime tė reja, kėshtu qė VoIP-Google mund tė pritet sė shpejti.

Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi