Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Si te hapim nje projekt te ri ne Visual Studio 2003

Si te hapim nje projekt te ri ne Visual Studio 2003

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Pra si gjithmon ne visual studio .net 2003 eshte pak i perzim per hapjen e nje projekti te ri.
pra ne ketu tutorial ju do te mesoheni te hapninje projekt te ri ne C++ per krijimin e programeve qe ekzekutohen ne Console.
ok fillojm kush e ka Visual Studio .NET 2003 ne ta hap dhe do dju tel kjo figur.
un pe marr vetem gjysen e screenit

pasi tju del ky screen
shkoni ne menyn File > New > Project
dhe pastaj pasi te keni shtypur Project do tju del ky screen

pastaj ju e zdheni Win32Project ne anen e djatht siq e kam selektuar un dhe shkoni e shkruani emrin e programit..aty ku po thot Name tani textboxt e shkruani emrin eprojektit tuaj dhe e shtypni ok
pastaj do tju del nje screen tjeter si kjo

pastja aty e keni OverView dhe Application Settings ju selektoni Application Settings dhe do te keni nje screen sikur ky:PostPosted: Mon Feb 12, 2007 5:55 pm Post subject: Si me hap ni projekt te ri ne Visual C++ .NET Reply with quote Edit/Delete this post
pra si gjithmon ne visual studio .net 2003 eshte pak i perzim per hapjen e nje projekti te ri.
pra ne ketu tutorial ju do te mesoheni te hapninje projekt te ri ne C++ per krijimin e programeve qe ekzekutohen ne Console.
ok fillojm kush e ka Visual Studio .NET 2003 ne ta hap dhe do dju tel kjo figur.
un pe marr vetem gjysen e screenit
pasi tju del ky screen
shkoni ne menyn File > New > Project
dhe pastaj pasi te keni shtypur Project do tju del ky screen
pastaj ju e zdheni Win32Project ne anen e djatht siq e kam selektuar un dhe shkoni e shkruani emrin e programit..aty ku po thot Name tani textboxt e shkruani emrin eprojektit tuaj dhe e shtypni ok
pastaj do tju del nje screen tjeter si kjo

pastja aty e keni OverView dhe Application Settings ju selektoni Application Settings dhe do te keni nje screen sikur ky:

pastaj ju rregullone aty dhe screen pas rregullimeve duhet te duket keshtu:

pasi ta keni bere edhe rregullimin e shtypni Finish dhe vazhdojm me hapa tjer
tasht shkoni File > Add New Item
dhe do tju del nje screen sikur kjo

vetem e selektoni ikonen C++ File (cpp) a qysh eshte si e kam selektuar edhe un dhe e futni edhe emrin e programit ky eshte emri i programit ket e shkruani aty ku po shkrun Name dhe i mshone Open... dhe pastaja do tju paraqitet faqja per kodim dhe tasht mund te beni kodimin ne C++ .NET


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi