Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Arti Dhe Letersia Shqiptare » Vjersha Shqip

Vjersha Shqip

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Vjersha Shqip prej Fri Nov 09 2007, 04:04

Ma-Origa

avatar
Vizitor
Naimit:Kenge e madhe brezash tona,Ti-bilbil i shqiptarise N'vargjet tua vlon jehona Si n'vale t'egra t'historise.

2Normal Re: Vjersha Shqip prej Fri Nov 09 2007, 04:06

Ma-Origa

avatar
Vizitor
Shnjoni i hotit:Njezet e tete-muajigushte Feste e madhe njerzet gezon Me mish e me musht,raki Miq e bija me nipa i bashkon Hoti i Shjonit e feston me hare Edhe pse dikur me frike e halle,Ndaj me gjthe zemer e duam ne Ne-bije e shnjonit keto Male

3Normal Re: Vjersha Shqip prej Fri Nov 09 2007, 04:08

Ma-Origa

avatar
Vizitor
Shprese -per lirine shpres-per te mejuarit shprese-per rinine shprese-per bashkim shprese per argim shprese per tu burgosorit shprese - per te verbrit shprese-per te moshuarit shprese-per te papunsuarit shprese per historine shprese-shprese,shprese Seri kur shprese...

4Normal Re: Vjersha Shqip prej Fri Nov 09 2007, 04:10

Ma-Origa

avatar
Vizitor
Skenderbeu Krujen vizitona ate qytet tpatundur skenderbeun e lashe si nje hero y'pamundur .Pse sulltan mehmeti te mori si femi e femin tende e dergoj en Turqi.Po Gjergj ti sharrove komb as astdhe Sgqiperine endrrove,Krujen ku ke le ... Mbi keshtjedhat te shekuj Gjergji yne ndertoi me shpate te pergjakut Turkun e deboi. Degjoi Evroba se ceshte Tiromera Mvi armiq te perqunjur Ngrihet-istoria

5Normal Re: Vjersha Shqip prej Fri Nov 09 2007, 04:12

Ma-Origa

avatar
Vizitor
Kosoves Ti zerin ngrite deri ne qiell E syte ia hape shqiptaris; Me celes durimi,shprese,guximi Do t'i brejsh prangat e roberise.Si haoe nena zemren per t'bijete Edhe un shpitin e haper per ty Le te kthehen n'perher femij't Qe kahdo boten kane marre ne sy

6Normal Re: Vjersha Shqip prej Fri Nov 09 2007, 04:14

Ma-Origa

avatar
Vizitor
Rexhep Qosjes Si qiriu shkrihet nder,ne Per Kosove.Per memedhe Ne kerkim te ardhmerise Ruan gonxhe t'krenarise Cdo fjale e tij eshte e thelle Cdo gurre e tij eshte e arte Eshte i dyti -Skenderbe Ky me laps ai me shpate. Do me thene shkrimtare "me lapse" e skenderbeu "me shpate" ne lufte

7Normal Re: Vjersha Shqip prej Fri Nov 09 2007, 04:18

Ma-Origa

avatar
Vizitor
Deciq o mal legjendar rreze e gjale ne simbolet tona me ty krenohem se jam shqiptar mua e ty na lidh shqiponja... Ajo shqiponjae qe me dy krete Lart i hap krahet mbi maje qendron sa te jete gjalle sjep Deciqin Token ilire askujt s'ja leshon. Lartesia jote Deciq , ka vlere Qendresa jote mbetet ne guri Amanet shkeujsh nga Skenderbeu E trashigim nga Ded Gjon Luli Deciq o mal legjendar Me Ty krenohem se jam shqiptar.

8Normal Re: Vjersha Shqip prej Fri Nov 09 2007, 04:20

Ma-Origa

avatar
Vizitor
Prane bustit te heroit kalova ate dite ne balle ia pashe luftaret trimerite.Pushke e tij laps ne dore shkelqen si yl i lirise Neper shi e neper bote I qendroi besnik Mal'sise!

9Normal Re: Vjersha Shqip prej Fri Nov 09 2007, 04:21

Ma-Origa

avatar
Vizitor
Lule ne shkemb Celen lule mbi nje shkemb malor,shume kulla ty u ngriten o malersor Lule ne shkemb vertet ju ka hije si malesorit tim vullneti per dije...

10Normal Re: Vjersha Shqip prej Fri Nov 09 2007, 04:22

Ma-Origa

avatar
Vizitor
Ulqini Limani yt kalajo jote pritenpercollen njerez kesaj bote sado qe t'rrahrn vale e termete Ulqin ka qene e Ulqin mbete

11Normal Re: Vjersha Shqip prej Fri Nov 09 2007, 04:50

Ma-Origa

avatar
Vizitor
Tiranes Sodies zemrhapur pallatet ne Tirane Lidishtet e bukura sheshin Skenderbeu Qetas nje drite agon ne cdo ane Permalshem nje zog shpirtin me rremu Sa udhe te lidhur n'unaza t'qyteti Kerkojne prej meje te mbeten i ri me triane te re perqafoj Evro[ten Me triane ne zemet te kthehem ne Malesi. 1995

12Normal Re: Vjersha Shqip prej Sun Nov 11 2007, 23:48

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
nice Ma-Origano Smile

Shiko profilin e anëtarit

13Normal Re: Vjersha Shqip prej Fri Nov 23 2007, 10:28

Ma-Origa

avatar
Vizitor
flm ^ LoVe^

Sponsored content


Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi