Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Humor Dhe Barceleta » Humor :: Fjalori Shqip - Turqisht

Humor :: Fjalori Shqip - Turqisht

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Humor :: Fjalori Shqip - Turqisht prej Fri Nov 09 2007, 17:11

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Pasaporta -> Tefter per ryshfet (kurbet tefter)
Leternjoftimi - Surrat tapi
Disko -> Gjullurdi bodrum.
Rrobalares -> Bulldum kazan.
Radio -> Aheng dallap.
Raki -> U deme shyqyr.
Doganier -> Shejtan Hesap.
Celular -> muhabet hava.
Penallti -> Serbez hyxhym

Frigorifer -> Kallkan Dollap
Televizor -> Sehir Dollap
Diarrhea -> Mender siklet
Makina qepse -> Tersellem babushk
Robokopi Polic -> Teneqe xhandar insan
Shtepi publike -> Han birinxhi maskarallek qamet
Sherbim 24-oresh -> 24-sahat yzmet
Vetevrasje -> penxhere "bulldum"
Fushe futbolli amerikan -> sakat bahce
Pista e Formula 1 -> teftik sokak
Michael Schumacher -> shejtan yrysh sokak
Rremuje -> tepsi gjullurdi
Lajme -> hair haber
Dasma/dasmori -> gullurdi qefli
President -> Kolltuk pasha
Teleskop -> Sehir hava
Emigrant -> Sikter milet
Dhembje koke -> Tepelek siklet
Ndihmė ekonomike -> Fukarallėk sevap
Autostradė -> Hyxhym xhade
Shqiponja -> Turbo bylbyl
Demostrata -> Kallaballėk gjullurdi
Eklips i diellit –> Biēim aksham
ezak -> Katran milet
Fundi i botes -> Dynja qamet
Boksier -> Dajak usta
Grataēielė -> Xhamllėk kala
Bankier -> Dallaver qatip
Kompjuter -> Qerrata dollap
Kallashnikov -> Batėrdi dyfek
Altoparlant -> Muhabet oturak
Rrojtore -> Musteqe usta heqim
Karate kid -> Pehlivan evlat
Trimėritė e Herkulit -> Tangėrllėqet e Hekuranit
Ekspert i huaj nė fushėn ekonomike -> Jabanxhi usta hesap mejdan
Marrėveshje paqeje -> Rehat ujdi
Psikiatėr -> Budallallėk heqim
Pediatėr -> Mistrec heqim
Kinema -> Kallaballek sehir
Lajmet e mbrėmjes -> Aksham haber
Gazetė -> Maskarallėk qitap
Burg -> Edepsėz xhehnem
Qeveri -> Edepsėz xhehnet
Trangull -> Jeshil dajak
Aeroplan -> Bin Laden Hava
Cigare -> katran duhan
Printer -> Hazėr defter
Sekretaria telefonike -> Hazėr xhevap
Gjarpėr -> Llahtar ushkur
Rroba banje -> Pisllek kostum
prezervativ -> Llastik lezet
Humor -> Shaka hesap
Penallti -> Dogry hyxhym
Aeroplan -> Lezet hava
Revole -> Shejtan hekur
Kombet e Bashkuara -> Xhurulldi milet
Telefon -> haber tel
Televizor -> Insan Kuti


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

2Normal Re: Humor :: Fjalori Shqip - Turqisht prej Sun Nov 11 2007, 23:55

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Digi sa kom qesh
e sidomos me kete "diskon"
kam degju se,policave u thone "dajak milet" Smile


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anėtarit

3Normal Re: Humor :: Fjalori Shqip - Turqisht prej Sun Nov 18 2007, 08:39

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
lol! Love kam qesh edhe une kur i kam postuar Laughing
.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

4Normal Re: Humor :: Fjalori Shqip - Turqisht prej Thu Nov 22 2007, 10:29

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
ahahahaha,per te qesh jan
DiGi,jan vertet keshtu dmth-nja ne turqisht,apo vetem per humor i shkruajn?

Shiko profilin e anėtarit

5Normal Re: Humor :: Fjalori Shqip - Turqisht prej Fri Nov 23 2007, 07:42

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
me duket se disa jan fjal te verteta e shumica jan humor Laughing


.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

6Normal Fjalor Shqip-Turqisht prej Wed Nov 28 2007, 14:01

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
1. Forumi Shqiptar -> Arnaut Llfazan Mejdan.

2. Impotenca -> Saber selamet, se devri qamet.

3. Pasaporta -> Tefter per ryshfet.

4. Disko -> Gjullurdi bodrum.

5. Rrobalares -> Bulldum kazan.

6. Radio -> Aheng dallap.

7. Raki -> U deme shyqyr.

8. Doganier -> Shejtan Hesap.

9. Celular -> muhabet hava.

10. Penallti -> Serbez hyxhym.

11. Prezervativ -> Shyqyr LLastik

12. Frigorifer -> Kallkan Dollap

13. Televizor -> Sehir Dollap

14. Diarrhea -> Mender siklet

15. Makina qepse -> Tersellem babushk

16. Robokopi -> Teneqe xhandar

17. Sutjena -> Cica rehatllik

18. Pasaporta -> Surrat tapi

19. Shtepi publike -> Han birinxhi maskarallek qamet

20. Sherbim 24-oresh -> 24-sahat yzmet

21. Vetevrasje -> penxhere "bulldum"

22. Fushe futbolli amerikan -> sakat bahce

23. Pista e Formula 1 -> teftik sokak

23. Michael Schumacher -> shejtan yrysh sokak

24. Viagra -> shyqyr kalem

25. Impotent -> jazek kalem

26. Rremuje -> tepsi gjullurdi

27. Lajme -> hair haber

28. Dasma -> gullurdi qefli

29. Orgji -> Kallaballėk lezet

30. Seks oral -> Poēkallari bereqet

31. Pasaportė -> Kurbet defter

32. President -> Kolltuk pasha

33. Teleskop -> Sehir hava

34. Emigrant -> Sikter milet

35. Dhembje koke -> Tepelek siklet

36. Ndihmė ekonomike -> Fukarallėk sevap

37. Autostradė -> Hyxhym xhade

38. Shqiponja -> Turbo bylbyl

39. Demostrata -> Kallaballėk gjullurdi

40. Eklips i diellit –> Biēim aksham

41. Zezak -> Katran milet

42. Fundi i botes -> Dynja qamet

43. Boksier -> Dajak usta

44. Grataēielė -> Xhamllėk kala

45. Bankier -> Dallaver qatip

46. Gay -> Biēim hanėm

47. Kompjuter -> Qerrata dollap

48. Kallashnikov -> Batėrdi dyfek

49. Impotencė -> Qejf meazallah

50. Altoparlant -> Muhabet oturak

51. Rrojtore -> Mustak hata

52. Karate kid -> Pehlivan evlat

53. Trimėritė e Herkulit -> Tangėrllėqet e Hekuranit

54. Ekspert i huaj nė fushėn ekonomike -> Jabanxhi usta hesap mejdan

55. Marrėveshje paqeje -> Rehat ujdi

56. Psikiatėr -> Budallallėk heqim

57. Pediatėr -> Mistrec heqim

58. Kinema -> Kallaballek sehir

59. Seks -> Qejf marshallah

60. Dėshirė seksuale -> Qejf ishallah

61. Lajmet e mbrėmjes -> Aksham haber

62. Gazetė -> Maskarallėk qitap

63. Burg -> Edepsėz xhehnem

64. Qeveri -> Edepsėz xhehnet

65. Film porno -> maskarallėk sehir

66. Trangull -> Jeshil dajak

67. Aeroplan -> Bin Laden Hava

68. Cigare -> katran duhan

69. Printer -> Hazėr defter

70. Sekretaria telefonike -> Hazėr xhevap

71. Gjarpėr -> Llahtar ushkur

72. Doganier -> Shejtan hesap

73. Diskotekė -> Gjullurdi bodrum

74. Regjistėr notash -> Mynxyrė defter

75. Nxėnės -> Medrese qyqar

76. Plazh -> Maskarallėk dynja

77. Mbrėmje festive -> Aksham aheng

78. Celular -> Muhabet hava

79. Lavatriēe -> Gjullurdi kazan

80. Shirit manjetofoni -> Aheng ushkur

81. Proletarė tė gjitha vendeve bashkohuni -> Bytyn dynja, hyxhym milet

82. Bllok shėnimesh -> Hesap defter

83. Amnisti –> Satėr pishman

84. Frigorifer -> Kallkan dollap

85. Profesor -> Medrese delenxhi

86. No comment -> Hiē muhabet

87. Intrigė e dashuri -> Sherr & sevda

88. CD -> Aheng tepsi

89. Prezervativ -> Shyqyr llastik

90. Penallti -> Serbes yxhym

91. Mashkull qė bėn zhvishet ne publik -> Jazėk efendi

92. Film erotik -> Sevda sehir

93. Rroba banjo -> Lemeri benevrek

94. Ftesė pėr darkė -> Qyl pilaf

95. Tregti mallrash tė vjedhura -> Arnaut pazar

96. Grek -> Jazėk milet

97. Italian -> Gallatė milet

98. Serb -> Kopuk milet

99. Amerikan –> Gjullurdi milet

100. Veteriner -> Hajvan heqim

101. Spirancė -> Bulldum ēengel

102.Shesh lufte -> Kasaphanė mejdan

103. Shqipėria nė periudhė tranzicioni -> Ēorap vatan

104. Titanik -> Qamet vaporr


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

7Normal Re: Humor :: Fjalori Shqip - Turqisht prej Sun Dec 02 2007, 02:39

Ma-Origa

avatar
Vizitor
qesharake hahahaa shum flm digital

Sponsored content


Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi