Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Të Ndryshme «« » Çështja Kombëtare » Shqiptari ne Greqi!

Shqiptari ne Greqi!

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Shqiptari ne Greqi! prej Fri Nov 16 2007, 05:47

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Por Ka thene kte !!
Shqiptari :Kam dicka te them !
Prezantuesja : Te degjojme..
Shqiptari :E kam barre mbi shpine .
Zonja e zotrinj te greqise Mirmbrema ,per ata qe nuk e dine historine time nga vij ku shkela edhe ku mberrita...Dua tju them dy fjale.
Linda ne Korce te shqiperise ,(duartrokitje-Ju thote te jini mire dmth Flm.) .Nje qytetet qe shquhet er serenatat nga nje familje me themele te forta edhe jam krenar per kte gje .
Per kulturen greke mora shume matrial nga gjyshi im .i cili e kishte shume debulese greqine .Deri ne 35 dmth deri atehere kur u mbyllen kufijte ishte perhere ne Selanik.Mos te zgjatem shume qe athere Kendova per here te pare greqisht nga gjyshi im sepse fliste jashtzakonisht mire greqisht.Fshehurazi neper bodrume degjonim bashke me gjyshin kenge greke ju them qe athere isha rreth 14 vjec.Kam bere shume serenata disa here kendova edhe greqisht edhe hengra dru (me rrahen )Policia atje .Me thyen koken sepse kendova greqisht.Ska gje halla jua bej .Sdudjova 16 vjet Muzike klasike, kendova ne korce shume.erdha ktu para 7 vjetesh.Me gjeti diku Stamatis Gonidhis (kengetar shume i njohur grek) Me mori afer tij.I jam mirnjohes i puth doren sa te jetoj. Selaniku hapi krahet edhe me pushtoji ne gjirin e saj .Punova ne shume lokale ne selanik *si kengetar)I dua edhe ata shume te gjithe.
Prezanuesja: Dionisi me lejon te nderpres pak?Qe te lehtesoj mbase .
Shqiptari : Jo tani do them dy fjale.
Sepse kam nje peshe ne shpatulla.
Disa njeres me ke kritikuan per vlarat e mija dhe i dua ...
Por shume te tjere me kritikuan per pasaporten time edhe nga prejardhja .dhe kane te drejte sepse shume prej nesh mosminjrnjohes per mua ,Te keq, erdhen ktu hanin buken greke edhe u zodhen me menyren me te keqe qe exziston.Asnjehere nuk kisha rastin te flas hapur dmth te me degjojne te gjithe.Ju zotrinj qe ku jini ( e ka fjalen per kta shqiptaret qe jane sjell keq ) nje dhurate do u jap atyre.Zotrinj nese me degjoni ku jini nuk e di ku jini ... Fuck You Kudo qe te jini .Me falni ( ju thote atyre prezent)Me falni per shprehjen .Me falni me falni disa here .
Prezantusja : Dionisi ec ktu ec ktu (disa here )
Shqiptari : Me falni me falni por kam per te then dy fjale akoma nuk flas me kte fjalor thjesht nga ata e paguaj edhe une (vuaj) vuajne edhe shume te tjere qe meritojne shume ndersa ata te keqet nderruan emrin e mire te Atdheut tone.Une jam nje nder ata njerzit e mire ....
Prezantusja : E kuptuam se cfare do te thuash ec ketu ec ketu ( edhe e kap per dore) I thote qetsuhu
SHqiptari : Kemgul.. Jo Jo kam per te thene .Nje Me fal te madhe per ato familjet greke te cenuara prej shqiptarve te keq.Po behem Qelim te me shkelni por dua qe te me respektoni si kengetar edhe si njeri qe meriton gjithe kte mund te mare.
Me falni shume zonja e zotrinj te jini mire .
Prezantusja : Ne rregull te gjithe kuptuam se cfare do te thuash edhe si ndjehesh. Ndjehesh i denuar Nga Atdheu jot atje edhe nga atdhu tjeter ktu .edhe doje ti shprehje .
Zeri tjeter Profesori: Dionisi nuk exzistojne rraca te keqe por vetem njerez te keq.
SHqiptari : Po zoti profesor por jane ngaterruar gjerat edhe nuk dua te paguaj as une as shume te tjere
Prezantusja: Mjadton mjafton , Ktu nuk eshte emision politik . Ktu jemi te gjithe njerez , njerez te thjeshte .Kengetari nuk ka kufinj eshte per te gjithe popullin kte duhet te kesh ne mendje edhe nuk je ktu per tu arsyetuar per asnjerin as te mbosh asnjerin .Ne rregull ..
SHqiptari : Ju kerkoj edhe nje here falje per fjalen qe shpreha ME falni .


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi