Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Diskutime Të Ndryshme «« » Diskutime Shoqërore » Arsimi

Arsimi

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Arsimi prej Fri Nov 30 2007, 12:50

LuNa

avatar
Moderator/e
Moderator/e
Duke pas parasysh shprehjen: "te pengojm nje popull te arsimohet, ne menyre qe te jet me e leht te mbahen te shtypur dhe te okupuar ndoshta per shekuj"
Fatkeqesisht, shqiptaret shume vone arriten te dalin nga kthetrat, terrori, gjenocidi i shume okupusve te ndryshem, turq , serb, maqedonas etj....
Dhe , fatmirsisht , edhe pse ne kushte barbare, shume te veshtira, asnjeher nuk harruam sa i shenjt dhe i rendesishem eshte shkollimi....

Apo edhe ne Shqiperin e lire, kushtet ekonomike nuk jane te kenaqshme, dhe te rinjte punojn...dhe pak kohe u ngelet per te studiuar..
apo edhe jasht shtetit...duke ber nje jet te pavarur,duhet patjeter te kesh punen,nga ku ti sigurosh te ardhurat per jetuar, dhe sa te rinjte 'sakrifikojn' duke ber punen dhe shkollen njekohesisht...?


Sa mendoni ju, qe ne, te rinjte e sotem, po i japin rendesin e duhur arsimimit?


Forumi aLbdigital
"Nuk mund te jesh i drejte,nese nuk je i njerezishem"
Shiko profilin e anëtarit

2Normal Re: Arsimi prej Sun Dec 02 2007, 02:36

Ma-Origa

avatar
Vizitor
flm ^LoVe^ per info

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi