Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Pornografia merr kontrollin mbi ju dhe kompjuterin tuaj

Pornografia merr kontrollin mbi ju dhe kompjuterin tuaj

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Pornografia merr kontrollin mbi ju dhe kompjuterin tuaj

Ueb faqet pornografike shpesh pėrdorin kod tė veēantė me tė cilin mund tė kanė qasje nė kompjuterin e vizitorit, kanė tėrhequr vėmendjen agjencitė pėr sigurinė e internetit nė Shtetet e Bashkuara.

Njė kod i tillė dashakeq u mundėson atyre qė tė marrin kontrollin mbi kompjuterin e vizitorit tė faqes, e madje edhe mbi kompjuterėt qė janė tė lidhur me tė, duke iu ofruar kėshtu qasje nė tė gjitha dokumentet personale.

Gjėja mė e keqe ėshtė se disa faqe madje e paaftėsojnė kompjuterin, pasi qė vizitori pas afėrsisht tre ditėve tė pėrdorimin testues, nuk paguan parapagimin shumėmujor apo vjetor pėr pėrmbajtje pornografike.

Rreziku mė i madh fshihet nė programin i cili duhet tė “shkarkohet” pėr pėrdorim treditor pa pagesė tė faqes, nė fakt, ai softuer automatikisht instalohet nė kompjuter dhe pėrcjellė tė gjitha aktivitetet e shfrytėzuesit. Programi e di kur ėshtė shfrytėzuesi online dhe me anė tė dritares pop-up e lajmėron atė tė pėrdorė 80 dollarė pėr 90 ditėt vijuese tė shfrytėzimit.

Dritarja me kėrkesė pėr pagesė mbetet e hapur pėr 10 minuta dhe paraqitet njė herė nė ditė. Ėshtė e pamundur tė largohet me programin antivirus sepse ai nuk e njeh si virus, por si program qė e kryen “punėn” e tij.

Pasi qė tė rrallė janė ata qė lexojnė kushtet e pėrdorimit gjatė shkarkimit tė softuerit testues, as qė e kanė idenė se nė kėto kushte, nė detaje janė tė pėrshkruara pasojat tė cilat madje pėrfshijnė edhe marrjen tėrėsisht nėn kontroll tė kompjuterit tė shfrytėzuesit.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi