Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Telefonia mobile "Ipko", nis operimin

Telefonia mobile "Ipko", nis operimin

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Telefonia mobile "Ipko", nis operimin prej Sun Dec 16 2007, 03:03

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Telefonia mobile "Ipko", nis operimin

Në Kosovë, që prej ditës së sotme është vënë në funksion operatori i dytë i telefonisë mobile "Ipko", të cilin e përbëjnë konsorciumi "Slovenia Telekom" dhe "Ipko net".
"Ipko" në territorin e Kosovës do të funksionojë me prefiksin 049, derisa për thirrjet nga jashtë do të shfrytëzojë prefiksin e Sllovenisë 00 386 49...

Ky është investimi më i madh i jashtëm i “Telekom Slovenia” dhe investimi më i madh i Sllovenisë jashtë vendit, ka deklaruar sot në Prishtinë, gjatë lansimit të punës së telefonisë mobile, ministri slloven për zhvillim, Ziva Turk.Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi