Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Hackerat SHQIPTAR.Albania.Security.Clan Hackers Group

Hackerat SHQIPTAR.Albania.Security.Clan Hackers Group

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Albania.Security.Clan Hackers Group, apo te mbiquajtur ndryshe ne gjuhen shqipe ~Klani i Hackerave Sigurimit Shqipetar~ Pirates Network shpallin terror ne zyrat Shteterore te Belgjikes!!
Mbreme artikujt e gazetave dhe TV me te medha ne europ dhe ne Belgjik vendosin ne qender te vemendies lajmet e tyre ne Piraterit e Networkut.
Ku Albania.Security.Clan Hackers Group po i njejti Clan Hackers ku gjat 2005 detyruna Operativet e Policis GREKE te vinin alarmin e kuq ne sistemin e Networkut GREK per sigurim dhe te viheshin ne kerkim te Memberve te ketij Clani te cilet goditen fuqishem shume webservera Greke {pa gjetur asnje gjurme}!
Po ashtu e njejta gje ndodhi dhe me Sistemin Operativ Serb ku ky Clan hackersh nuk ka reshtur se i sulmuari.
Por kesaj radhe sulme te fuqishme nga ky Clan Hackerash vendosen ne BLEGJIK.
Ka qene ora reth 17:00 5/Korrik/2007 me oren e europes, dhe gjishka dukej normale ne sistemin e networkut te POLICIS BELGE. Kur skane kaluar as 1 ore, 18:00 5/Korrik/2007 (me oren e europes) deklarohet ALARM!! KLANI I HACKERAVE TE SIGURIMIT SHQIPETAR ( ALBANIA.SECURITY.CLAN HACKERS GROUP ) 18:01 .p.m kishin hackuar Webserverin Kryesor te Polocis Belge, duke fshire komplet filet dhe duke rezuar DOWN networkun e Policis Belge, gjitjhashtu behet e ditur se ne sistem in e IP`ive te serverit te policis Belge jane vene re Mijra sulme me PACKET DATA DDOS TROJANs po nga Albania.Security.Clan, duke mbajtur down ate system me shume se 6 ore!!
Gjate ketij sulmi dhe hackimi nuk eshte kapur asnje evidenc reth ketyre hackerave, pervec Ipi've qe ata kishin perdor per te mbuluar veten e tyre nga network te tjer te hackuar. Pas ardhies se Connectimit ne Websit shume njerez gjithashtu dhe shume pushtetar BELG nuk kane mundur te hynin dote ne faqen kryesore te webisitit te policis BELGE vetem kane pare Websitin e hackuar.
Gjithashtu evidenca te tjera te vena re nga policia BELGE gjate keti sulmi hackimi eshte dhe Emri i nje Prej Gngsterave me te medhenj ne Belgjik me origjine Shqiptare Murat Kapllanaj, ku keta hackers shprehin lirimin e tij sa me te shpejt ndryshe Sistemi i networkut Policis Belge ka per te vuajtur te njejten tragjedi serisht. Po ashtu ne kete hackim eshte bere i ditur dhe Serveri Albania.Security.Clan Hackers Group, IRC.Fier1.COM & IRC.HellUnix.Com, gjithashtu dhe Pseudonimet e Stafit te ketyre hackerave si (Mafia_Boy, anonymous, CoNtRoLLeR etj)
Gjat kerkimeve te shumta u vu re se Albania.Security.Clan Hackers Group perdorin nje sistem hackimi te fujqishem pasi ky klan hackerash ndodhte ne vend te 23 ne TOP 50 e Hackerave me te mire boteror ( bere e ditur kjo ne Websitin Zyrtart te Zone-Hackers Zone-H.org ). Gjithashtu vihet re se keta pirat shqipetar perdorin nje profesionalizem ne kete fushe pasi nuk eshte e lehte rezimi i nje webserveri zyrtar shtetror i cili ndodhte ne sistemin operativ Linux. Ne historin e Albania.Security.Clan qe ka aktivitet qe prej 2005 vihen re shkaterime te shume webserverave zyrtar te shteteve te ndryshme si p.sh te atyre Grek dhe Serb.. apo dhe te shteteve te tjera.
ku duhet permendur ketu qe gjat vitit 2006 dermon greqin ku Shume perdorues greke te internetit kane ngelur te shtangur, ndersa kane pritur te hapet faqja qe kane kerkuar. Ne vend te saj kane pare te hapet nje flamur shqiptar dhe te degjohet Himni i Shqiperise.
Sipas gazetes greke, Elefterotipia, jane qindra faqe ne internet te firmave greke si dhe te disa organizatave te ekstremit te djathte qe jane bere objekte sulmi nga Albania.Security.Clan, dhe qe kane terhequr vemendjen jo vetem te perdoruesve te internetit, por edhe te Sherbimit Kombetar te Informacionit (EYP). Ne qender te sulmeve te tij, ky grup ka vene kryesisht faqe me permbajtje tregtare dhe biznesi dhe ne plan te dyte jane faqet me permbajte politike, si eshte ajo e partise LAOS te Karaxhaferit, kanale televizive dhe se fundi edhe faqen zyrtare greke te Eurovizionit. Ne plane te pare te Faqeve te hackuara nga ky Clan shprehen ndjenja krenari te Shqiperis, shprehje te ndryshme si " Ti Shqiperi na Jep Nder Na jep Emrin Shqipetar", " Rroft Shqiperia e Bashkuar | United States Of Albania ", po ashtu deklarohen dhe shprehje raciale dhe fyese ndaj Grekve dhe Serbve si: "Te Digjet Persegjalli Kombi Grek dhe Serb", "Vafshin ne Diall Serbet Dhe Greket", "Shfrytezoni shqiptaret dhe grisni flamurin Shqptar, ne Do ju terrorizojme Ekonomin e Internetit dhe do ju grisim Sistemet Operative" .
Deri tani policia dhe sherbimi sekret grek nuk kane ndonje baze nga ku mund te fillojne kerkimet per kapjen e grupit, i cili ka shume mundesi qe te veproje nga brenda dhe jasht Shqiperis.
Por ajo qe shqeteson me shume sherbimet greke, derisa te fillojne hetimet - nderkohe qe sulmet sa vijne e shtohen. Po Nga Albania.Security.Clan Hackers Group eshte rreziku qe keta hakere te shkallezojne sulmet e tyre ne sisteme kompjuterike me te rendesishme me interesa te medha publike, si jane: OTE (Rrjeti Telefonik Grek) lu ketu jane vene re nje numer i madh sulmesh me metoden e hackimit DATA DDOS Trojans per te rembyer sa me shum IPI telefonike nga Greqia; DHEI (Ndermarrja Elektroenergjetike); EYDHAP (ujesjellesi); sistemi i metros etj.
Hackimi i Networkut te Policis Belge (po ashtu dhe te webserverave te tjere qe jane hackuar me pare nga ky Clan) u duken pak a shume si skenare filmi fantastiko-shkencore, por autoritet Belge kane filluar te marrin masa. nderkohe qe ne Greqi eshte riaktivizuar sistemi i sigurise dhe mbrojtjes nga sulmet pirate elektronike te sistemeve me interesa publike, i cili u ngrit dhe u perdor ne Greqi gjate kohes se Lojerave olimpike Athina 2004.
Gjithsesi, specialiste te sigurise se internetit thone se faqet e goditura nga Albanian Security Clan jane faqe me vlere per nje shtet dhe jane shtangru kur kane pare projeketet Se si hackerat e Albania.Security.Clan shkaterojne sistemet e networkut, e vetmja gje qe i habit specialistet programues te internetit eshte se ky clan hackers ( A.S.C ) gjat hackimit te webserverave vendosin emrin e serverit te tyre ku qendrojne gjithashtu dhe pseudonimet e pjestareve te Stafit!!


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi