Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Komanda per RUN !

Komanda per RUN !

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Komanda per RUN ! prej Thu Dec 20 2007, 10:55

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Ja ku i keni do komanda: klikoni start dhe pastaj run
start/run

1) Character Map = charmap.exe

2) Disk Cleanup = cleanmgr.exe

3) Clipboard Viewer = clipbrd.exe

4) Dr Watson = drwtsn32.exe

5) DirectX diagnosis = dxdiag.exe

6) Private character editor = eudcedit.exe

7) IExpress Wizard = iexpress.exe

Microsoft Synchronization Manager = mobsync.exe

9) Windows Media Player 5.1 = mplay32.exe

10) ODBC Data Source Administrator = odbcad32.exe

11) Object Packager = packager.exe

12) System Monitor = perfmon.exe

13) Program Manager = progman.exe

14) Remote Access phone book = rasphone.exe

15) Registry Editor = regedt32.exe

16) Network shared folder wizard = shrpubw.exe

17) File signature verification tool = sigverif.exe

1 Volume Contro = sndvol32.exe

19) System Configuration Editor = sysedit.exe

20) Syskey = syskey.exe

21) Microsoft Telnet Client = telnet.exe

22) Driver Verifier Manager = verifier.exe

23) Windows for Workgroups Chat = winchat.exe


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi