Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Gjeniu i ri i internetit refuzon 1 miliarde dollare te Yahoo

Gjeniu i ri i internetit refuzon 1 miliarde dollare te Yahoo

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Gjeniu i ri i internetit refuzon 1 miliarde dollare te Yahoo-s!

Mark Zuckerberg, i riu 22 vjecar, themeluesi i web sajtit facebook.com, eshte bere personi me i perfolur i javes. Yahoo i ka ofruar 1 miliarde dollare ndersa ai i pergjigjet me nje "JO" dhe ben Yahoo-n te mendoje per nje cmim me te larte. Sipas burimeve te ndryshme, Yahoo planifikon ti ofroje 1.6 miliarde dollare Zuckerbergut perkunder shitjes se web sajtit te tij facebook.com. Cudite nuk mjaftojne ketu, nje mengjes gjersa udheheqesit e larte te Microsoft-it tentojne te lidhen me te permes telekonferences, ai refuzon te bisedoje duke ua mbyllur telefonin. Arsyeja eshte ora 8 mengjesit pasi ai ishte ne gjume.
Mark Zuckerberg, ka filluar te shkruaj porgramime qe ne moshen 10 vjecare. PaS shkolles se mesme regjistrohet ne universitetin e famshem amerikan Harward, por sikur deshiron te ndjek rrugen e Bill Gates, dhe edhe Marku largohet nga universiteti duke vazhduar te merret me programim.Tani ai eshte 22 vjec, dhe me shume mundesi javeve te ardhshme do te jete personi me i perfolur ne media.


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi