Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Windows Live tash edhe nė celularėt Nokia

Windows Live tash edhe nė celularėt Nokia

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Windows Live tash edhe nė celularėt Nokia prej Thu Dec 20 2007, 11:01

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Pronarėt e pajisjes S60 sė shpejti do tė mund tė shkarkojnė nga interneti njė aplikacion tė veēantė, i cili do t’u mundėsojė tė kanė qasje nė shėrbimet e Microsoftit si Hotmail, Messenger, Spaces dhe Contacts. Telefonat celularė tė serisė 40 tė Nokias nga viti i ardhshėm do tė shiten me kėto shėrbime tė integruara fabrikisht.

Pronarėt e Nokia N73, N80 Internet Edition, N95, N76 i N93i nė Danimarkė, Finlandė, Francė, Gjermani, Holandė, Norvegji, Spanjė, Britani tė Madhe, Suedi, Arabi Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, qysh tani mund tė shkarkojnė aplikacion nėpėrmes shkurtores (shortcut) “Download”. Mbetet tė pritet qė nė njė kohė tė shkurtėr ky lloj shėrbime tė jetė nė dispozicion nė mbarė Evropėn.


Ėshtė e pazakontė qė Windows Live nuk ėshtė i qasshėm pėrmes celularit nė SHBA, dhe tė dy partnerėt kanė refuzuar tė specifikojnė kohėn e zgjerimit nė tregun e Amerikės veriore. Microsoft ėshtė jashtėzakonisht i kėnaqur me kėtė partneritet sepse qė njė kohė ėshtė duke u munduar t’i konkurrojė Google-t nė shėrbimet online andaj zgjerime nė platforma tjera e sheh si njė pėrparėsi nė kėtė pėrpjekje.

Detajet e marrėveshjes nuk janė zbuluar, por dihet qė marrėveshja e partneritetit ėshtė njėvjeēare dhe se pėrftimi do tė ndahet. Nė fillim shkarkimin i aplikacionit do tė jetė tėrėsisht falas, por ekzistojnė plane tė mėvonshme pėr pagesė tė shfrytėzimit


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi