Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikë & Internet » Teknologjia e idenfikimit të zërit

Teknologjia e idenfikimit të zërit

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Teknologjia e idenfikimit të zërit prej Thu Dec 20 2007, 11:13

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin

Microsoft ka krijuar një softver i cili njeh zërin e personave në bazë të tonit. Ky softver i ri punon në atë mënyrë që analizon tonin e zërit dhe atë e krahason me bazën e të dhënave të posedon me incizimet e bëra më herët për të identifikuar personin. Nëse gjatë identifikimit të zërit, ai person identifikohet si i ri, dhe zëri i tij nuk gjendet në bazë, modeli i ri i zërit gjenerohet në bazën e të dhënave..


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi