Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Silverthorne – suksesi i ri i Intel?

Silverthorne – suksesi i ri i Intel?

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Silverthorne – suksesi i ri i Intel? prej Thu Dec 20 2007, 11:16

aLbdigital

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin


Paul Otellini - Cheif Executive Officer njohton se Intel me procesorin e ri, Silverthorne, sipas mendimit tė tij ka shumė rėndėsi nė botėn e IT, dikurse edhe kur u prezantuar Pentium nė vitin 1994. Procesori Silverthorne, i cili do tė jetė njė zgjidhje ultimative pėr tregun e aprateve mobile - prej UMPC, smartphone e deri tek apratet qė nė treg duhet tė paraqiten. Ky procesor duhet tė paraqitet gjatė vitit 2008, si pjesė e platformės Mobile - Menlow. Procesi prodhues do tė jetė 45 nm dhe harxhimi i energjisė do tė jetė 0.6 W deri 2 W.
Me prezantimin e Silverthorne, Intel shpreson se do tė bėjė njė bum tė madh nė treg pasi shumė aparate do tė bazohen nė kėtė procesor.
Me paraqitjen e kėtij procesori, tė shpejtė, efikas dhe me cmim tė lirė (mė sė shumti pėr prodhuesit) me siguri se do tė pėrmirėsojė gjendjen nė treg pėr blerėsin e fundit pasi vet prodhuesit do tė ofrojnė aparate konkurente me cmime tė volitshme.
__________________


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi