Portali aLbdigital.net
Përshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh për tju Kujtuar se ju mund të Identifikoheni që të merrni pjese në

diskutimet dhe Temat e shumta të Forumit tone.

...Në qofte se ende nuk keni një Llogari personale në Forum, mund ta hapni nje të tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ështe falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Arti Dhe Kultura «« » Këngetaret & Muzika Shqiptare » Genta Ismaili

Genta Ismaili

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Genta Ismaili prej Thu Feb 08 2007, 18:40

aLbdigital

Webmaster & Admin
Webmaster & Admin

Genta Ismaili vjedh "S'je per aventure" nga " Time To Say Goodbye" e grupit grek ANTIQUE VIDEOJA

Pasi e kritikuan se shumicen e kengeve te albumit debutues "Mos me shiko" i kishte te kopjuara, Genta deklaroi se kjo gje nuk do te ndodhte me...!Ne sapo mesuam se kenga "S'je per aventure" te cilen Genta e prezantoi ne muajin dhjetor te 2006 eshte kopje e kenges "Time To Say Goodbye " e grupit grek Antique, kengetarja e te cilit Elena, eshte shume e njohur per publikun shqiptar si fituese e "Eurosong" me "My Number One".

Edituar për herë të fundit nga në Tue Feb 27 2007, 15:16, edituar 3 herë gjithsej

Shiko profilin e anëtarit

2Normal Elsa Lila prej Wed Feb 28 2007, 15:54

Tini

Webmaster & Admin
Webmaster & Admin

Dikush thjesht është më fotozhenike. Të tjerat janë në kërkim të stilit të duhur, me të cilin shfaqin anën e tyre më sensuale. Të tjera akoma guxojnë me bisturitë. Ja se si kanë ndryshuar femrat e njohura shqiptare ndër vite Nuk e sollën pothuajse përdore në sallën e madhe të Pallatit të Kongreseve, Elsa Lila, e mësuar deri në atë ditë me skenat e pallatit të pionierëve, nuk trembte askënd. Askush nuk mund ta llogariste si një rivale të denjë atë vajzë të vogël, që në fakt do t'u rrëmbente njëri pas tjetrin plot dy çmime të para festivalesh. Dhe nëse në pak kohë më pas kushdo nga këngëtaret e mësoi se nuk ishte aspak e lehtë të mateshe me Elsën në skenë, vetëm katër vjet pas asaj daljeje të parë në skenë, e kuptoi se me Elsën nuk ishte e lehtë të mateshe edhe jashtë skene. Sepse rosaku i vogël ishte bërë një mjelmë e bukur. E ftuar në një spektakël të të dielave në drekë, Elsa Lila do të shfaqej ashtu siç nuk e kishin imagjinuar, mjaft e hirshme e me një pamje kokete. Me pamjen e saj trendy me dy gërsheta model kurriz-peshku, ajo nuk ngjante me çupëlinën e dikurshme të festivalit, ku ajo fitoi çmimin e parë e veshur me një "tailleur" të zi si prej vajze të madhe, me flokët me onde të mëdha e vetulla të trasha. Nuk ngjante as me vajzën e një festivali të një viti më pas me kostumin e bardhë që i fshihte çdo formë femërore e flokët si iriq. Tashmë kishte pamjen e një adoleshenteje simpatike, që është në një vijë me modën. Ndryshe nga sot, gjashtë vjet më pas, kur përpara aparatit të Fadil Berishës, Elsa Lila është shndërruar tërësisht. Asnjë lloj ndërhyrjeje estetike: grimi i duhur, veshje sensuale dhe pastaj fotografi e ka pasur të thjeshtë të nxjerrë sharmin e saj natyral dhe ta sjellë si një modele, një karrierë kjo, që Elsa Lila nuk ka ndërmend t'i hyjë.

Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anëtarit http://www.albdigital.net.ms

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi