Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Disku prej 500 GB sė shpejti nė laptopė

Disku prej 500 GB sė shpejti nė laptopė

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Disku prej 500 GB sė shpejti nė laptopė prej Sat Jan 05 2008, 04:12

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
Disku prej 500 GB sė shpejti nė laptopė

Hitachi Global Storage Technologies ka njoftuar se me produktin e tij mė tė ri, e ka ngritur kufirin e kapacitetit tė disqeve 2.5-inēėshe, tė cilėt zakonisht i gjejmė nė laptopė.
Hitachi Travelstar 5K500 vjen nė dy variante tė kapacitetit - me 400 apo me 500 GB hapėsirė pėr tė dhėnat – dhe ėshtė gjenerata e katėrt e disqeve tė kėsaj kompanie, e cila pėrdorė teknologjinė e shėnimit perpendikular magnetik.

Disqet pėrmbajnė edhe teknologji tė avancuara, tė cilat mundėsojnė mbikėqyrjen e jetėgjatėsisė sė tyre, siē ėshtė edhe teknologjia pėr mbrojtjen nga dridhjet - Rotational Vibration Safeguard (RVS), e cila shėrben si sistem i hershėm i mbikėqyrjes sė punės sė diskut - si dhe paralajmėrimit me kohė, kur i njėjti do tė pezullojė dėgjueshmėrinė.

Kompania ASUS e para e ka paralajmėruar integrimin e kėtyre disqeve nė laptopėt e saj, modelet M50 e M70, e si produkt i pavarur Travelstar 5K500 nė treg do tė paraqitet nė muajin shkurt tė kėtij viti.


www.hitachigst.com


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temė tė re  Pėrgjigju temės

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi