Portali aLbdigital.net
Pėrshendetje Vizitor i Nderuar...

Me sa duket, ju nuk jeni Identifikuar akoma ne Faqen tone,

ndaj ju paraqitet ky mesazh pėr tju Kujtuar se ju mund tė Identifikoheni qė tė merrni pjese nė

diskutimet dhe Temat e shumta tė Forumit tone.

...Nė qofte se ende nuk keni njė Llogari personale nė Forum, mund ta hapni nje tė tille duke u Regjistruar

...Regjistrimi Ėshte falas dhe ju merr kohe maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Staffi i Forumit aLbdigital.net

You are not connected. Please login or register

Portali aLbdigital.net » »» Teknologjia Dhe Interneti «« » Informatikė & Internet » Virusi me i ri ne qarkullim!

Virusi me i ri ne qarkullim!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Normal Virusi me i ri ne qarkullim! prej Mon Jan 07 2008, 07:51

Tini

avatar
Webmaster & Admin
Webmaster & Admin
"Zotob" quhet virusi me i ri i cili infekton sistemet e Microsoft.Virusi sulmon sistemet windows 2000 dhe ka dalė menjėherė mbas deklaratės se Microsoft pėr gjetjen e 3 problemeve nė sistemin e sigurisė tė kėtyre sistemeve operativė.
CNN ėshtė njė nga viktimat e para tė ketij virusi, edhe media tė tjera janė prekur nga ky virus si ABC dhe New York Times.Kur starton virusi kopjon ne direktorine %SYSTEM% nje file me emer 'botzor.exe'
Celsat e regjistrit te cilet virusi modifikon per te siguruar startimin bashke me windowsin jane: HKLMSOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun


Forumi aLbdigital
Shiko profilin e anėtarit http://www.albdigital.net.ms

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi